Koronavirové cestovní pojištění – jak se liší od běžných produktů na trhu

Řada Čechů se snaží před aktuálním lockdownem „ujet“ někam za teplem. Pokud se k podobnému kroku chystáte i vy, poradíme vám, na co si dát pozor, abyste v případě potíží tzv. nesplakali nad výdělkem.

I když to vypadá, že koronavirus COVID-19 je onemocnění jako každé jiné a v případě potíží se vám tedy všude dostane kýžené pomoci, není tomu tak. Resp. pomoci se vám dostane, po návratu do ČR si ji však budete muset uhradit sami. A rozhodně nepůjde o malé částky.

Rozmyslete si dobře, kam chcete cestovat

Asi vám neuniklo, že v současnosti je řada zemích považována za nebezpečné a ministerstvo zahraničí do nich rozhodně nedoporučuje cestovat. Pro pojišťovny však jde o víc, než jen o pár slov. Jakmile se totiž do takové země vydáte, odmítnou vám pojistné plnění. A to samozřejmě zcela oprávněně.

Asistentka na cestách

Foto: Pixabay

Co se stane, pokud se situace zhorší až během vašeho pobytu

Rizikovost se však v mnohých oblastech mění doslova za dne na den. A co si tedy počít ve chvíli, kdy se vaše dovolenková destinace dostane na „zakázaný index“ až ve chvíli, kdy vy už tam budete? Podle pojišťoven by se nemělo měnit nic – jinými slovy, všechnu lékařskou péči proplacenu dostanete.

Jak je to s pobytem v karanténě a dalšími náklady

To však neznamená, že se bude vaše pojišťovna podílet na 100% úhradě všeho, co by s vaším prodlouženým pobytem v zemi zasažené koronavirem eventuálně souviselo. Náklady na ubytování nebo stravu naopak poměrně často spadají do výluk.

Informujte se na to tedy předem a případně zvolte vhodné pojištěnízvolte vhodné pojištění. A nezapomeňte na to, že pojišťovny leckdy vyžadují i určitou spoluúčast. Leckdy to bývá okolo 20 %. I na to se tedy vyplatí přeptat. Nebudete potom překvapeni případnými vyššími náklady.

Zdroj: faei.cz/cestovni-pojisteni-na-co-si-dat-pozor-v-dobe-koronaviru/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.