Nejkrásnější pláže v ČR – za krásnou dovolenou a skvělým koupáním už nemusíte jezdit do zahraničí

Pláže Atlantiku

Nejkrásnější pláže v ČR: Kam letos vyrazit na dovolenou? Nemusí to být jen do zahraničí. Hranice se sice otevřely, ale většina Čechů se rozhodla strávit léto v naší krásné zemi. Česká republika je plná nádherné přírody a bohaté historie.

A proč jsme se tedy zaměřili na pláže? Právě koupání bude během léta důležitým bodem, podle kterého se budete rozhodovat.

Kam se vydat za koupáním

Naštěstí u nás najdete mnoho přírodních koupališť, rybníků i jezer, které mají nádherné, písčité pláže. Budete si proto připadat jako u moře, ale přitom to budete mít domů jen kousek, ceny vám budou známé a všichni kolem vás budou mluvit česky.

Opalovací krém

Foto: Pixabay

Doporučit lze čtyři místa, které byste rozhodně měli navštívit, pokud rádi plavete, máte rádi pláže a chcete potěšit děti:

  • lom Jimlíkov,
  • Veselské pískovny,
  • koupaliště Lhotka,
  • Horní Planá.

Lom Jimlíkov blízko Karlových Varů

Máte v plánu dovolenou v nejvýznamnějších lázních v Čechách? Potom zbystřete. Jen pár kilometrů od kolonád se totiž nachází lom Jimlíkov. Nachází se tam jedinečné písečné duny a můžete se navíc vykoupat v bílém kaolinu. Počítejte s tím, že tam není žádné sociální zařízení a stánky, takže svačinu rozhodně s sebou. Hezčí místo na koupání a opalování v okolí nenajdete.

Veselské pískovny na Třeboňsku

Chráněná krajinná oblast Třeboňsko skrývá mnoho přírodních pokladů a tohle je jeden z nich. Jedná se pět oddělených jezer, která vznikla při těžbě štěrkopísku v minulém století. Dohromady mají 240 hektarů, takže se tam zaručeně nebudete mačkat pod jedním stromem s desítkami dalších lidí. Můžete si tam zahrát plážový volejbal, občerstvit se nebo prozkoumat místní naučnou stezku.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.tourismato.cz/koupani-v-lomu-karlovarskem-kraji/, https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zatopeny-lom-jimlikov

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.