Těchto 5 aplikací přibalte na dovolenou k moři

Ani na pláži nedáte iPhone z ruky? Vybrali jsme 5 praktických aplikací, které u moře oceníte. Upozorní vás na včasné doplňování tekutin, vysoké UV záření nebo zjistí aktuální kvalitu vody. Podívejte se na naše tipy a užijte si léto u moře naplno. Všechny aplikace stáhnete zdarma z Appstoru.

1) S UV Index Now se nespálíte

Dlouhodobé vystavování vysokému UV záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní dopad na zdraví vaší kůže. Stáhněte si aplikace UV Index Now a hned budete vědět, jak moc slunce pálí, a kdy je lepší se mu vyhnout.

2) Surfujte na ideálních vlnách díky aplikaci v telefonu

Potřebujete najít dobrou lokalitu pro surfování? S aplikací Surfline zjistíte aktuální údaje z oblíbených surfařských pláží cobydup. Ověřit si můžete výšku vln, rychlost a směr větru nebo stav přílivu či odlivu. Appka navíc zobrazí aktuální záznamy z videokamer, snadno si tak ověříte, kolik lidí zrovna surfuje.

Foto: Shutterstock

3) Ověřte si kvalitu vody, kde hodláte plavat

Vyhledejte si na iPhonuiPhonu vaši oblast a zkontrolujte pomocí aplikace Bathing Water Quality aktuální kvalitu vody, do které se chcete ponořit. Aplikace vznikla ve spolupráci s Evropskou agenturou pro životní prostředí. Využijete ji nejen u moře. Na stejném principu funguje i ve sladkovodních tocích.

4) Díky upomínkám aplikace nezapomenete na pitný režim

Zvlášť v horkých letních měsících je potřeba doplňovat tekutiny průběžně. Aplikace Aqualert: Water Reminderpohlídá váš pravidelný pitný režim. Nejen, že včas upozorní a vybídne k hydrataci organismu, ale také zobrazí výsledky předchozích dnů.

Foto: Shutterstock

5) Vyfoťte medúzu

Zachyťte pomocí širokoúhlého foťáku iPhonu 13iPhonu 13 život pod vodní hladinou se všemi detaily. Zaznamenejte třeba fotogenické medúzy, na jejich přítomnost v okolí vás upozorní MedusApp. Z aplikace se navíc dozvíte zajímavé informace o těchto tvorech.

Zdroje info: istyle.cz, nea.gov.sg

Autor článku: Jiří Šilberský 

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.