Wellness, nebo lázeňský pobyt?

Wellness

Také jste si zamilovali wellness? Nejste sami! Lákavým procedurám, masážím a koupelím propadá stále větší počet lidí.

Pracovní nasazení spousty z nás je až vražedné. K tomu, abychom zaplatili všechny účty, všechny členy své rodiny nakrmili, ošatili, zaplatili dětem školné a zaplatili další výdaje, něco naspořili a ještě nám zbylo na zábavu, potřebujeme vydělávat ne zrovna malý peníz. A to si většinou žádá vysoké pracovní nasazení, respektive práce od nevidím do nevidím. A to, co nestihneme v práci, si spousta z nás bere domů.

Pracovní tempo je třeba vybalancovat

Takto fungovat ale dokážeme pouze omezenou dobu. Pokud pracovní nasazení nevybalancujeme s odpočinkem, tak vyhoříme. Dostaví se únava, nespavost, zhoršená koncentrace, podrážděnost či úzkost. Oslabená imunita vede k onemocněním různého druhu. Jde například o bolesti hlavy a zažívací potíže. Ve hře je ale i infarkt, srdeční selhání i rakovina.

Kombinujte práci s odpočinkem

Práce nám při přetížení začne být na obtíž. Přestaneme o ni mít zájem a možná o ni definitivně přijdeme. To znamená, že přestaneme vydělávat. Nedokážeme dětem zaplatit  školné, nenakrmíme je ani neošatíme. Rodina se nám třeba i rozpadne. Zkrátka se spustí řetězová reakce, rozjede kolotoč, ze kterého se vám nepodaří vyskočit. To všechno proto, že se nám nepodařilo práci zkombinovat s odpočinkem. Ten je totiž nesmírně důležitý. Jedině dobře odpočatý člověk je také výkonný a schopný podávat vysoké pracovní výkony. Vidíte, jak to všechno je propojené?

Jak a kde odpočívat

Spousta z nás ale odpočívat neumí. Nebo se nám to nedaří. Obzvláště, pokud se snažíme odpočívat doma. Znají to asi všichni. Možná byste si i lehli nebo se sklenkou bílého vína zapomněli na strasti všedního dne, když tu vaši pozornost upoutá kupa špinavého prádla, nebo neumytého nádobí. Tam se povalují ponožky, kytky už týden nikdo nezalil a police jsou pokryté vrstvou prachu, kterou je nutné z nich odstranit. Je pravda, že doma se odpočívá špatně. Ten pravý odpočinek se musí odehrávat za zdmi vašeho bytu. Musíte si za ním zkrátka dojet. Kam? Třeba do lázní na nějaký ten wellness pobyt.

Proč zrovna wellness pobyt?

Protože během něj bude hýčkáno nejenom naše tělo, ale i duše. Lákavými procedurami, masážemi, koupelemi. A k tomu i dobrým jídlem a pitím. Věřte, že správně zvolený odpočinek z vás udělá nového člověka. Odpočatého, zregenerovaného, plného energie a připraveného čelit všem pracovním a životním nástrahám. Jak a kde takový pobyt vybírat?

Bazén, whirlpool, sauna… Co víc si přát?

Téměř 4 tisíce wellness pobytů bylo v okamžiku psaní tohoto článku k dispozici na serveru Spa.cz. Pobytů s wellness, relaxačních, lázeňských, víkendových, jarních, letních, pro seniory, ženy, rodiny s dětmi. Wellness Praha, to je třeba Relax na dvě noci s privátním wellness ve čtyřhvězdičkovém hotelu Relax Inn s privátním bazénem s masážní lavicí, protiproudem a osvětlením. Vynikající je také třeba wellness víkend s polopenzí v Park Holiday Congres a Wellness Hotelu s úžasnou ClubWell zónou s bazénem, whirlpoolem, finskou saunou, aroma saunou, parní lázní a relaxační místností.

Lázně podle indikace

Trápí vás nějaký zdravotní problém? V tom případě byste možná po domluvě se svým lékařem místo wellness pobytu měli zvolit pobyt lázeňský. Pak bude nutné zvolit lázně podle indikace. Pokud vás trápí zažívání, zřejmě vyrazíte do některého z lázeňských domů v Karlových Varech. Plíce vám dají do kupy v Mariánkách, srdíčko a kožní problémy ve Františkových Lázních a specialisty na pohybový aparát a nervy zase zaměstnávají Lázně Bechyně. Zde se léčí artritida, artróza, Bechtěrevova choroba, metabolická onemocnění s postižením kloubů stejně jako nemoci nervového ústrojí.

Tak už víte, kam to bude?

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.