man-3328779_640

Jak vybrat kvalitní spacák na cesty

Kvalita spánku je nesmírně důležitá nejen v útrobách domácnosti, ale také na cestách. Pokud si nepotrpíte na nocování po hotelích a raději se večer odeberete do přírody, určitě musíte zapřemýšlet nad výběrem vhodného spacáku. Ten by měl splňovat několik základních náležitostí a samozřejmě závisí na tom, v jakém ročním období jej hodláte využít. V tomto článku vám poskytneme praktický návod, jak spacák vybrat.

Teplota spacáku hraje zásadní roli

Jak už bylo zmíněno v úvodní pasáži, základním faktorem při výběru spacáku je doba pro jeho využití. Nejlehčí varianta určená pro letní aktivity nebo nocleh u známých v domácnosti nepotřebuje tolik izolačních prvků. Takové spacáky vám obvykle postačí při teplotách do osmi stupňů Celsia, naleznete ovšem i takové, které poslouží i v nižších záporných hodnotách.

Univerzálním typem spacáku je ten, který je vhodný pro tři sezóny. Využít jej můžete v zimě i v létě, jelikož je vybavený zateplovacími prvky a hodí se především v časech, kdy venku zaznamenává velké teplotní rozdíly. Pokud ovšem za okny pořádně přituhuje, ani s tímto produktem si nakonec nevystačíte.

Milovníci chladných měsíců a nocování pod širým nebem (zejména rybáři) pak ocení spacáky a největším tepelným komfortem, které zaručují kvalitní spánek i během třeskuté zimy. Hraniční teploty se obvykle udávají do -15 °C, -24°C a – 44°C. Jak už to ovšem bývá, vždy je lepší myslet na nejhorší a proto doporučujeme tu nejspodnější variantu.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Záleží také na uživateli a využití spacáku

Když se rozhodnete přistoupit k výběru spacáku, musíte si odpovědět na několik základních otázek. Důležité je určitě to, jak často jej hodláte využít. Někdo se na túry do přírody vydává pravidelně, další zas spacák využije pouze jeden víkend v roce. Od toho by se samozřejmě měly odvíjet nároky na teplotní hranice a také cena.

Dále pak samozřejmě záleží, v jakých podmínkách jej hodlám využívat. Skutečně potřebuji spacák do extrémního počasí, pokud s ním vyrazím maximálně k vodě během letních měsíců? Bezpochyby také musíme brát v potaz finanční možnosti, protože na trhu se objevují levné, ale i mnohem nákladnější varianty.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *