Koronavirus

Jak vypadá první COVID hotel v Praze

Bezpečí pro vaši rodinu. Hotel pro nakažené – i těmito přídomek by se dal tento zbrusu nový počin uvést. Poptávka nakažených lidí po krátkodobých oddělených pobytech, které by jim umožnily distancovat se od rodiny a přátel, totiž stále roste.

A právě proto si mohou nově osoby s pozitivním testem na onemocnění covid-19 zarezervovat pobyt ve speciálním CPVID hotelu. Ten se otevřel už 14. 10. 2020. Bohužel, nejde o žádný počin vlády, ale o soukromou aktivitu. Cena za noc tedy začíná na 1 000 Kč. Ovšem s celodenní nabídkou stravování. Pokud si tento pobyt dopřejete, můžete se soustředit jen na své uzdravení a neřešit nic jiného.

A kam se vypravit?

Jde o čtyřhvězdičkový hotel LEGEROVA 9 v Praze. „V ceně je služba recepce a donášková služba na pokoj. Služby lékaře mají ubytovaní k dispozici na telefonu. Je zde i dostatek parkovacích míst. V hotelech budou dodržovány veškeré hygienické předpisy. Soukromí osob a diskrétnost je zajištěna,“ prozradil nám jednatel společnosti Jaroslav Svoboda. Mimochodem hovoříme o největším provozovateli hotelů v Praze – společnosti CZECH INN HOTELS.

Jde o profesionály v oboru, kteří se snaží sovu nabídku neustále přizpůsobovat poptávce, která na našem trhu panuje. I proto některá zařízení aktuálně připravuje například pro přestavbu na byty nebo na domy, určené pro péči o seniory. „Další hotely jsme uzpůsobili střednědobým pronájmům. Hotely v Praze 1 zůstanou pro nabídku turistům. Hotely v Praze 3, 7, 9 a 10 jsou k dispozici obchodníkům,“ pokračoval ve vysvětlování.

turista

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kdo může, ten pomůže

To však zdaleka není vše. V poslední dobou se hodně mluví o tom, že by se právě hotely mohly používat jako v přicházející druhé vlně koronaviru jako místa pro nemocné. „V případě dalšího zájmu o COVID ubytování rozšíříme nabídku o další hotely. Jsme rovněž připraveni podpořit stát v rozšíření lůžkové kapacity pro nemocné,“ potvrdil nám Jaroslav Svoboda. Dost možná se tedy brzy dočkáme i dalších zajímavých nabídek.

Není bez zajímavosti, že každý hotel této společnosti je řízen vždy samostatným hotelovým vedením. Nejde tedy o typický firemní moloch, nýbrž o strukturu, která se dokáže opravdu rychle přizpůsobit změnám, které se okolo nás v poslední době dějí.

Koneckonců, od svého vzniku (první hotely byly zakoupeny v letech 2013 a 2014) společnost CZECH INN HOTELS velmi úzce spolupracuje s britskou investorsko-hotelovou společností Mornington Capital, jež má svou centrálu v Londýně. Aktuálně najdete po Praze hned 23 hotelů od těchto specialistů s kapacitou více než 2200 pokojů a 6000 lůžek. Jejich hotely a gastronomická zařízení však najdete i v Brně a Krkonoších.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

2 komentáře

  1. Michaela Odpovědět

    Kdyby to dotoval stát, tak beru všema deseti. takhle je to zase všechno jenom na nás. kdo mi co dá?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *