Koronavirus

Jak vypadá první COVID hotel v Praze

Bezpečí pro vaši rodinu. Hotel pro nakažené – i těmito přídomek by se dal tento zbrusu nový počin uvést. Poptávka nakažených lidí po krátkodobých oddělených pobytech, které by jim umožnily distancovat se od rodiny a přátel, totiž stále roste.

A právě proto si mohou nově osoby s pozitivním testem na onemocnění covid-19 zarezervovat pobyt ve speciálním CPVID hotelu. Ten se otevřel už 14. 10. 2020. Bohužel, nejde o žádný počin vlády, ale o soukromou aktivitu. Cena za noc tedy začíná na 1 000 Kč. Ovšem s celodenní nabídkou stravování. Pokud si tento pobyt dopřejete, můžete se soustředit jen na své uzdravení a neřešit nic jiného.

A kam se vypravit?

Jde o čtyřhvězdičkový hotel LEGEROVA 9 v Praze. „V ceně je služba recepce a donášková služba na pokoj. Služby lékaře mají ubytovaní k dispozici na telefonu. Je zde i dostatek parkovacích míst. V hotelech budou dodržovány veškeré hygienické předpisy. Soukromí osob a diskrétnost je zajištěna,“ prozradil nám jednatel společnosti Jaroslav Svoboda. Mimochodem hovoříme o největším provozovateli hotelů v Praze – společnosti CZECH INN HOTELS.

Jde o profesionály v oboru, kteří se snaží sovu nabídku neustále přizpůsobovat poptávce, která na našem trhu panuje. I proto některá zařízení aktuálně připravuje například pro přestavbu na byty nebo na domy, určené pro péči o seniory. „Další hotely jsme uzpůsobili střednědobým pronájmům. Hotely v Praze 1 zůstanou pro nabídku turistům. Hotely v Praze 3, 7, 9 a 10 jsou k dispozici obchodníkům,“ pokračoval ve vysvětlování.

turista

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kdo může, ten pomůže

To však zdaleka není vše. V poslední dobou se hodně mluví o tom, že by se právě hotely mohly používat jako v přicházející druhé vlně koronaviru jako místa pro nemocné. „V případě dalšího zájmu o COVID ubytování rozšíříme nabídku o další hotely. Jsme rovněž připraveni podpořit stát v rozšíření lůžkové kapacity pro nemocné,“ potvrdil nám Jaroslav Svoboda. Dost možná se tedy brzy dočkáme i dalších zajímavých nabídek.

Není bez zajímavosti, že každý hotel této společnosti je řízen vždy samostatným hotelovým vedením. Nejde tedy o typický firemní moloch, nýbrž o strukturu, která se dokáže opravdu rychle přizpůsobit změnám, které se okolo nás v poslední době dějí.

Koneckonců, od svého vzniku (první hotely byly zakoupeny v letech 2013 a 2014) společnost CZECH INN HOTELS velmi úzce spolupracuje s britskou investorsko-hotelovou společností Mornington Capital, jež má svou centrálu v Londýně. Aktuálně najdete po Praze hned 23 hotelů od těchto specialistů s kapacitou více než 2200 pokojů a 6000 lůžek. Jejich hotely a gastronomická zařízení však najdete i v Brně a Krkonoších.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

2 komentáře

  1. Michaela Odpovědět

    Kdyby to dotoval stát, tak beru všema deseti. takhle je to zase všechno jenom na nás. kdo mi co dá?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *