Jak vypadají cestovatelské trendy pro rok 2022 – mnohé dokážou i překvapit

Dovolená

Během minulých dvou let byly možnosti cestování k velké nespokojenosti mnoha z nás značně omezeny. A právě proto stále více lidí touží po tom „někam“ vyrazit. A jaké jsou cestovatelské trendy pro rok 2022?

Zpráva o globálních trendech v cestování v roce 2022 od American Express Travel, která vychází z údajů ze Spojených států, Austrálie, Kanady, Mexika, Japonska, Indie a Británie, ukazuje, že lidé jsou připraveni a dychtiví cestovat a rezervovat si výlety s širšími cíli než kdy dříve.

Proč lidé vlastně cestují

Z výzkumu vyplývá, že lidé nejraději cestují proto, aby navštívili lidi a místa, která mají rádi. Zároveň však také tímto způsobem oslavují důležité životní událost a vydávají se na cesty podle seznamů svých přání. V neposlední řadě se také chtějí se setkávat s ostatními lidmi a na cestách rovněž požadují lepší wellness a péči o sebe sama.

dovolená

Foto: Pixabay

Zájezdy budou velkolepější

Z výzkumu také vyplynulo, že 86 % respondentů hodlá v roce 2022 utratit za cestování větší nebo stejnou sumu ve srovnání s typickým rokem před pandemií.

74 % respondentů se také shoduje na tom, že je ochotno rezervovat si na rok 2022 cestu, i kdyby ji později museli zrušit nebo změnit a v roce 2022 také plánuje 62 % respondentů podniknout 2-4 cesty a 76 %. všeobecně chtějí cestovat více sami i s rodinou. Hlad po objevování je zkrátka a dobře opravdu velký.

Vysněné destinace se stávají realitou

A aby toho nebylo málo, pak také asi 55 % respondentů si chce letos rezervovat dovolenou, jakou si dopřeje jednou za život. Tento bod platí zejména pro mileniály (67 %) a generaci Z (65 %).

Tento online průzkum společnosti Amex Trendex byl proveden společností Morning Consult v období 15.-24. ledna 2021 na národním vzorku 1000 turistů v Austrálii, Kanadě, Indii, Japonsku, Mexiku a Británii a 2000 turistů v USA. A jak se letošní cestovatelské trendy odrazí ve vašich plánech na dovolenou?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: American Express Travel: Zpráva o globálních cestovních trendech 2022 ukazuje, že lidé jsou připraveni a dychtiví cestovat a rezervovat si cesty s větším účelem než kdy jindy | Obchodní drát (businesswire.com)

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.