Jaká místa vás zvou na výlet nejen v létě? Třeba park s miniaturami a westernové městečko

Jak si zajistit, že nejen vaše děti budou prožívat nezapomenutelné chvíle plné krásných zážitků? Určitě nemusíte hned jezdit do zámoří, protože všude dobře, doma nejlépe (nebo to tak bývalo). A v České republice je tolik nádherných míst, která můžete navštívit. Vybrali jsme jich jen pár, ale ve skutečnosti je jich mnohem více. Někdy vás ovšem při cestě může doprovázet špatné počasí, proto není od věci se někde schovat…

Medúzárium čítající několik tisíc medúz

Chcete se zase jednou podívat do hlavního města a nechcete se s dětmi prodírat pouze historickým centrem? Ukažte jim největší evropské medúzárium. Zde můžete objevit 38 akvárií a přes deset tisíc medúz. Děti budou jistě uchváceny vzhledem a místním životem. A budou si moci užívat i zdejšího tematického venkovní hřiště a bistra, kde si mohou naskenovat na památku medúzu, raketu nebo kosmonauta.

Největší kukuřičné bludiště v ČR

Děti zbožňují, když mohou něco objevovat. Na jedno takové místo můžete narazit v kukuřičném labyrintu, kterých po České republice objevíte hned několik. V kukuřičném poli, které je větší než fotbalové hřiště, budete moci hledat správnou cestu nebo třeba vyřešit hádanku zodpovězením několika úkolů. Nezapomeňte si ověřit, zda je bludiště otevřené na webových stránkách!

kukuřičné bludiště
Zdroje: Pixabay

Parky v krásné přírodě

Máte rádi spíše zábavní parky v okouzlující přírodě? Jeden opravdu příjemný objevíte nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Mimo jiné jsou zde trampolíny v Hopsálkově, Dinoprales a Hmyzákov plný realisticky vypadajících zvířat, nebo Kozov a Zvířátkov navazující na Bosov. A určitě se vydejte na procházku do zámku Karlova Koruna.

Stezka umístěná 1116 m nad zemí

Známým cílem pro rodiny s dětmi je Dolní Morava (a to nejen díky reklamním videím v televizi). A co si nenechat ujít? Stezka v oblacích se nachází v nadmořské výšce 1 116 metrů, díky čemuž se budete procházet korunami stromů, ale také budete odměněni úchvatným výhledem na okolní krajinu. Jistým oživením budou hodiny strávené na Mamutíkově vodním parku, kde si užijete osvěžující vodu.

Park s miniaturami

park with miniatures in Mariánské Lázně
Foto: Wikimedia Commnons, Lubor Ferenc, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mari%C3%A1nsk%C3%A9_L%C3%A1zn%C4%9B_park_Boheminium_hrad_a_z%C3%A1mek_Be%C4%8Dov.jpg#/media/File:Mari%C3%A1nsk%C3%A9_L%C3%A1zn%C4%9B_park_Boheminium_hrad_a_z%C3%A1mek_Be%C4%8Dov.jpg

Lákají vás západočeská lázeňská města? Už dávno se sem nejezdí za léčebnými prameny. Například v Mariánských Lázních na vás v první řadě čeká park s miniaturami, který najdete v krásném přírodním prostředí a možná vás ohromí detailní propracování modelů českých památek. Objevíte zde českokrumlovský zámek, Ještěd s funkční lanovkou nebo Karlštejn.

Westernové městečko Boskovice

Objevování života Divokého západu v opuštěném pískovcovém lomu na jižní Moravě? To je prostě známé Westernové městečko Boskovice. Módní atrakce pro mladé i starší, gurmánský ráj a standardní divadelní představení s Vinnetouem, Old Shatterhandem nebo Geronimem. Kromě městečka v Boskovicích existuje oblíbený zábavný park Šikland, kam se dají zapsat děti na dětský tábor.

Interaktivní sochy vypadající jako zvířata

Hory mají pod sněhovou čepicí své kouzlo a léto také. Není nad to vyjet lanovkou na vrchol a udělat si výlet po Krkonoších. Ale ještě, než se vydáte na cesty nechte se okouzlit sochami znázorňující okolní přírodu, stejně jako patnáctimetrový rys nebo devítimetrové paroží jelena. To vás čeká u lanovky na Portášky ve Velké Úpě. Místo zvané Pecka je ojedinělým souborem inteligentně řešených dřevěných postav a objektů, které nabízejí mnohem lepší pochopení přírody, pobavení a zároveň respektování místního díla.

Zdroje info: kudyznudy.cz, prague.eu

Náhledové foto: Pixabay