Jaké extrémy zažívají s klienty majitelé půjčovny karavanů? Lidé si je často pletou například se stěhováky

Půjčování obytných vozů je v poslední době velmi populární. Ovšem až 75 % zákazníků přicházejících do půjčoven jsou ovšem karavanisté začátečníci, kteří se ze všeho nejvíce obávají toho, zda jim budou stačit limity kilometrů.

Ty jsou zcela běžnou podmínkou u zhruba 80 % pronajímatelů. Z dat největšího agregátoru obytných vozů k pronájmu v Česku, což je platforma Campiri, jsme zjistili, jak je to doopravdy.

Bude vám limit stačit?

Z tabulek a grafů vyplývá, že průměrný zákazník najede při šestidenní zápůjčce pouhých sto osmdesát kilometrů za den. Ovšem běžné denní limity se nejčastěji pohybují v rozmezí od 300 do 350 kilometrů. Vždy jde navíc o průměrný denní nájezd, a tak je možné jeden den ujet padesát a druhý den klidně i pět set kilometrů. Limit ujeté vzdálenosti navíc často odpadá při delším při zapůjčení vozidla.

Foto: Pixabay

„Tím, že si jednotlivé půjčovny nastavují omezené nájezdy, předchází přílišnému opotřebení svých vozů a snižují riziko, že by se na cestách mohlo něco stát. Zároveň se chtějí vyvarovat extrémů. Vím dokonce o případu, kdy si zákazník půjčovny během třídenní zápůjčky odstěhoval v obytném voze celý byt z Francie. Přesto zde není důvod k obavám. Ať už proto, že při delším zapůjčení limity padají, nebo protože z našich dat víme, že limit překročí jen okolo tří procent zákazníků,“ říká CEO Campiri Lukáš Janoušek.

Jak je to s neomezeným dojezdem

Zároveň také dodává, že při zapůjčení na více než 7 dní většina půjčoven, které na našem trhu působí, umožňuje neomezený nájezd a v některých případech je také možné tuto možnost zvlášť přikoupit. Obvykle to však není nutné. I při nastavení limitu tři sta kilometrů na den to totiž znamená 2 100 km na 7 dní. Pokud byste ho využili doplna, znamenalo by to, že by člověk v podstatě strávil dovolenou na silnici.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Tisková zpráva Campiri.cz

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.