Jako jedna z prvních pronikla skleněným stropem civilizace: Teď podporuje ženy po celém světě

I když se mnohé civilizace na planetě již značně posunuly, stále ještě lze najít místa, kde to s rovným přístupem k ženám a mužům není tak úplně jednoduché. A právě proto je tu ocenění Granty Young Women in STEAM, udělované od roku 2020.

V rámci této ceny jsou oceňovány mladé ženy, které mají veliký přínos v oborech STEAM, a pomáhají jim realizovat jejich sny. Iniciuje ho společnost Mary Kay.

Prorazit skleněný strop není jednoduché

A proč právě tato forma? Málokdo to ví, ale právě Mary Kay Ashová byla jednou z prvních podnikatelek, které pronikly skleněným stropem. Sou vysněnou kosmetickou společnost založila už v roce 1963 s jediným cílem.

Foto: Pixabay

V současnosti investuje velmi vysoké prostředky do vědy, která stojí za krásou a výrobou špičkové péče o pleť, dekorativní kosmetiky, a také doplňků stravy a parfémů. Ovšem segmenty této společnosti se zaměřují také na propagaci špičkového podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu obětí domácího násilí apod.

Ocenění do latinské Ameriky

Společnost Mary Kay je již desítky let lídrem v oblasti posilování postavení žen a inovativní vědy.

„Nárůst počtu mladých žen, které získají přístup ke vzdělání v oblasti STEAM, vede k nárůstu počtu žen, které se rozhodnou pro kariéru v těchto oborech. To následně ženám zajišťuje přístup k rovnějším příležitostem, snižuje rozdíly v odměňování žen a mužů, posiluje ekonomiku a odstraňuje předsudky ve vědeckých a příbuzných oborech,“ uvedla Dr. Lucy Gildeaová, ředitelka pro inovace, produkty a vědu společnosti Mary Kay Inc.

Tentokrát dostala ocenění Ivanna Hernandezová z Kolumbie, začínající astronomka zapálená do kosmonautiky.

Zdroj: Stav dívek a žen v oborech STEM | Národní dívčí společný projekt (ngcproject.org), Mary Kay udělila vzdělávací grant mladé ženě, která se chce stát první latinskoamerickou astronautkou, která navštíví Mars | Obchodní drát (businesswire.com), Společnost Mary Kay udělila vzdělávací grant mladé ženě, která se chce stát první latinskoamerickou astronautkou na Marsu | Protext – PR služby ČTK

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.