Jedinečná příležitost: známé české muzeum zve na slavnostní otevření nového depozitáře

Turistka

Hledáte zajímavé aktivity pro předvánoční čas? Pak by vám určitě neměla uniknout ojedinělá možnost návštěvy nového depozitáře. A kdy ji budete mít? Už v úterý 30. listopadu se můžete stát účastníky slavnostního otevření v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi.

A kdy se sem vypravit? Akce zatím není ničím omezena, takže od 15 a 16 hodin budou probíhat komentované prohlídky. Určitě sem ovšem zamiřte, poté totiž bude depozitář pro veřejnost uzavřen.

Na co se můžete těšit

Na úterní slavnostní otevření depozitáře se můžete od muzeologů těšit na výjimečné prohlídky pro veřejnost a studenty základních a středních škol. Pro širokou veřejnost jsou samozřejmě přichystány komentované prohlídky v odpoledních hodinách v 15 a 16 hodin.

A co je třeba splnit? Sraz zájemců je před depozitářem vždy 5 minut před začátkem prohlídky. Vstup na celou akci je samozřejmě zdarma. A jako bonus se můžete těšit ještě na jednu věc. Právě pro úterní návštěvníky bude v čase od 14:30 do 17 hodin otevřena i krásná expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům!

Foto: Protext

Proč je vlastně depozitář tak významný

„Je to po dlouhé době speciální budova, kde je nyní soustředěna polovina našich podsbírek. Vybudování depozitáře násobně zlepšuje péči o sbírkové předměty, jejich čištění, balení evidenci i možnost přístupu badatelů. Do budoucna zde chceme vybudovat i digitalizační pracoviště. Zveme všechny zájemce na unikátní prohlídku, která se už nebude opakovat,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Zdeněk Novák.

Výstavba depozitáře tak mimo jiné zajistila i zvýšení ochrany sbírkových předmětů, ale také efektivnější způsob jejich evidence a samozřejmě i ceněné zpřístupnění pro badatelské účely. Chybět nebude ani konzervátorsko-restaurátorská dílna nebo místo k ošetření předmětů, které mohou být potencionálně napadeny škůdci.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Muzeum zve na slavnostní otevření nového depozitáře | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.