holidays-1283014_640

Jedinečný zážitek na území Švédska

Letní dovolenou si většina z nás představuje na plážích u moře, zimní volné dny naopak tradičně trávíme na horách. Pokud ovšem toužíte po něčem opravdu speciálním a všední zábava vám nic neříká, určitě vyrazte do severského Švédska. Tam totiž vyrostl hotel, který pluje na řece Lule a zejména během studených měsíců skýtá opravdu velké množství aktivit. Návštěva ale samozřejmě nebude zadarmo – ba naopak.

Arctic Bath je unikátním projektem

Hotel Arctic Bath se slavnostního otevření dočkal teprve nedávno, už si ale i tak získal srdce turistů, kteří jej navštěvují v hojných počtech. Jedná se o plovoucí rekreační zařízení umístěné na řece Lule, jež je během zimních měsíců obklopeno ledovými krami a přírodou skrytou pod sněhovými závějemi. Srdce milovníků krásných výhledů si bezpochyby přijdou na své.

Ubytování, které na jednu noc stojí přibližně dvacet tisíc korun, se nenachází v centrální kruhové budově uprostřed řeky, nýbrž v chatkách na jejím břehu disponujících typickým skandinávským interiérem s notnou dávkou luxusu. K dispozici jsou ale také pokoje na plovoucí plošině.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zážitek pro otužilce i polární záře

Ačkoli vyjde jedna noc v hotelu Arctic Bath, pod nímž se podepsali architekti Bertil Harström a Johan Kauppi, poměrně draze, turistům nabízí ohromné množství vyžití a jedinečných zážitků. V kruhové centrální budově se například mohou ponořit přímo do studené říční vody, teplomilní lidé naopak rádi využijí značné množství saun a dalších relaxačních prvků (jóga, meditace). Občerstvení pak zajišťuje prvotřídní kuchyně s typickými pokrmy pro danou lokalitu.

Obrovským lákadlem je také výhled na polární záři, jejíž fotografii vám budou všichni známí jen tiše závidět. Dobrodružní jedinci se mohou vydat na pozorování přírody včetně divokých medvědů. To ocení asi všichni občané naší země, kteří nežijí v okolí Vsetína.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *