Caorle

Kam ještě v Itálii na dovolenou s dětmi

Ne vždy se všechno vleze do jednoho článku, proto vzniká někdy i II. díl jednoho tématu a je tomu tak i dnes, protože se vám představí ještě další destinace v Itálii, konkrétně u severního Jadranu, které jsou skvělé pro rodinnou dovolenou.

Caorle

Caorle jako dovolenkové letovisko má několik částí, ale na rodiny s dětmi je přímo zaměřena část Lido Altane.  Nachází se tady totiž moderní prázdninové areály nazývané villaggio a také rezidence. Obě možnosti ubytování poskytují pro rodiny s dětmi skvělé zázemí.  Nechybí samozřejmě ani dětská hřiště, bazény pro děti a animační programy.  Co se týká pláže, ta je tady písečná s pozvolným vstupem do vody. Asi 5 kilometrů od centra Caorle je nově vybudovaná část i s rozlehlými zahradami, ale také s obchody, bary, restauracemi a taky s velkým množstvím sportovního využití jako např. cyklistické a bruslařské stezky nebo golfové hřiště.

Caorle Itále

Bibione

Letovisko Bibione v Itálii je hodně známé a mnoho let se těší mimořádné oblibě. Za posledních 20 let také prošlo obměnou a je z něj moderní letovisko se spoustou zábavy, sportovního vyžití i nákupů. Bibione se vyznačuje širokými plážemi, mělkým mořem a podél pobřeží vedou cyklostezky.  Ubytování tady najdete v různých kategoriích od levného ubytování až po luxusní hotely na pláži. Velmi oblíbené jsou útulné villagggia s bazény, stejně jako v Caorle.

Rosolina Mare

Rosolina Mare je momentálně Čechy nejnavštěvovanějším letoviskem italského Jadranu.  Jako jediné letovisko italského Jadranu leží Rosolina Mare v chráněném území parku Delta Pádu.  Letovisko tak nabízí panenskou přírodu i dlouhé pláže se zlatavým jemným pískem. Pozvolný vstup do moře, tak nahrává i příjezdu rodin s dětmi. Opět velké sportovně- kulturní vyžití pro malé i velké. Pokud jste milovníci golfu, máte jedinečnou příležitost si zahrát na mistrovském hřišti na sousedním ostrově Albarella. Jestliže zase rádi rybaříte, můžete si vyzkoušet rybaření na moři, laguně i řece.  Za podívanou stojí i rezervace  Giardino botanico, nacházející se 5 kilometrů od centra.

Moře

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *