Aktivní léto v regionu Kufstein

Kufstein

Rakouský region Kufstein se často označuje jako ,, brána tyrolských Alp‘‘.  Region se rozprostírá u hranic s Německem v údolí řeky Inn, které je obklopeno pohořím Kaisergebirge. Kufstein nabízí spoustu aktivit a to nejen sportovních, ale i odpočinkových.  Na co se tedy můžete těšit?

Kufstein a výlet na kole

V Kaisegebirge neboli v Císařských horách mají okouzlující turistické stezky, které začínají přímo u německých hranic.  Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, určitě byste si neměli nechat ujít projížďku podél řeky Innu v malebných údolích.  Při projížďce na vás bude na východě zářit pohoří Kaisergebirge a na západě zase vrchol Pendlings, uprostřed údolí pak pevnost Kufstein.  Vybrat si můžete sportovní jízdu z kopce do kopce nebo naopak poklidné vyjížďky po krajině. V regionu Kufstein se kříží dvě cyklostezky a to Innská cyklostezka z Innsbrucku do Bavorska nebo Mozartova cyklostezka.

Kufstein

Nejkrásnější místo v Rakousku

Údolí Kaisertal u pohoří Kaisergebirge turisté milují, také v roce 2016 bylo zvoleno jako jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku. A co pohoří nabízí? Třeba císařskou lanovku, díky které se dostanete ke krásným horských chatám nebo příkré stěně v masívu Wilder Kaiser.  Samozřejmě lanovku využívat nemusíte, ale můžete vystoupat do výšin po svých a kochat se okolní přírodou ze své perspektivy.  Pro ty, co milují adrenalinové zážitky je Kufstein ideálním místem, nabízí totiž kromě cyklotras a výšlapů na vrchol i potápění v soutěsce,  rafting, stan dup paddling na řece Inn nebo jeskynní túry s čelovkou.

Trocha klidu na závěr

Po velkých adrenalinových zážitcích je ale potřeba zase načerpat sílu. Už samotné prostředí regionu Kufstein bude příjemně působit na vše tělo i duši. Kufstein se pyšní jedinečnou kvalitou vody a oblíbeným wellnessem. A k tomu všemu spousta zajímavých událostí a festivalů, jako jsou např. festivaly hudby nebo jídla.

Kufstein

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.