Maledivy

Kam se podívat v Male

Uvažujete o nějaké zajímavé exotické dovolené? Pokud ano, rozhodně stojí minimálně za zvážení Maledivy. Tyto ostrovy vás uchvátí jak nádhernými plážemi, tak i krásným čistým mořem a samozřejmě zcela unikátní atmosférou. Velmi zajímavé je především hlavní město Malediv Male. To prakticky představuje ostrov napěchovaný lidmi a nejrůznějšími dopravními prostředky, a to především motorkami a automobily. Ostatně na ploše pohybující se kolem 2 km² žije asi 120 tisíc lidí, což není málo. Kam se tedy v Male podívat? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Sultan park v Male jako pozůstatek sultánova paláce

Hodně dobrou volbou je právě tento park, který se nachází hned u velké mešity, o níž bude ještě řeč. Dříve se jednalo o nedílnou součást sultánova paláce. Pokud budete hledat krásný veřejný prostor, pak jde o top místo. Květiny, stromy a zkrátka naprosto jedinečný odpočinek. Podívat se přímo v parku můžete i do třípatrové koloniální budovy, v níž je staré Národní muzeum. Exotické Maledivy se vám tady představí ještě v jiném světle.

Rybí a ovocný trh v Male

Pokud jste sehnali vhodný hotel a chcete se podívat přímo na některé charakteristické rysy Male a jeho atmosféru, pak rozhodně navštivte místní trhy. Fotografie s místními obrovskými tuňáky určitě nejsou žádnou výjimkou. Když rybářské lodě přivážejí do města své úlovky, nastává všeobecné pozdvižení. Zážitkem pro vás bude také návštěva ovocného trhu v Male. Takový čerstvý kokos označovaný jako curumba rozhodně stojí za vyzkoušení. Známá je i kokosová tyčinka bondi.

Maledivy

Návštěva islámského centra

Islámské centrum v Male je označované také poměrně krkolomným názvem Masjid-al-Sultan Muhammad Thakurufaanu Al Auzam. Jde o nádherný architektonický skvost. Podívat byste se měli minimálně na Velkou páteční mešitu, která je od roku 2008 zapsána v seznamu Unesco. Male je sice rozlohou poměrně malé podobně jako třeba Mauricius, nicméně budete se tady bavit.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *