tunis

Tunisko a jeho nej – Súsa, Tunis a další

Tunisko patří mezi nejoblíbenější turistické cíle u Středozemního moře. Návštěvníky lákají hlavně nejkrásnější města Tunis a Suza, ale najdete tu i další zajímavosti. A i když tu vládne islám pevnou rukou, pro turisty jde o zemi vcelku příznivou.

Tunisko leží v subtropickém klimatickém pásmu, takže je tu poměrně příjemně i v létě (na rozdíl třeba od arabských emirátů). Průměrná teplota vzduchu se v červenci pohybuje okolo příjemných 26 ° C. Krajině dominuje Sahara s oázy s palmami, pomerančovníky a fíkovníky, ovšem na horách najdete i lesy. A také pobřeží Středozemního moře je zarostlé bujnou vegetací včetně olivových hájů.

Severní Tunisko jako ráj cestovatelů

Zemědělství i cestovní ruch jsou soustředěny převážně v severní části země. Většina turistů pak míří do přímořských letovisek a měst. Na své si přijdou zkušení cestovatelé i úplní začátečníci – možnosti trávení volného času jsou tu totiž široké.

Tunis a jeho zajímavosti

Město Tunis je největší kulturní a ekonomické centrum Tuniska a také jedno z největších turistických center na pobřeží Středozemního moře vůbec. Proslavily ho zejména krásné mešity a paláce z různých historických období ve staré části města. V komplexu Paláce Bardo se dnes nachází sídlo Národního muzea s úchvatnou sbírkou cenných římských mozaiek.

Súsa – na ochutnávku do historie

Súsa je město ležící v malebné zátoce Hammamet ve východní části Tuniska. Její historie sahá až do devátého století před naším letopočtem, tehdy šlo o fénické město Hadrumetrum. Posléze se tu vystřídali Římané, Vandalové, Byzantinci a Arabové, takže na jednom místě najdeme opravdu pestrou paletu památek nejrůznějších stylů i období. Zajímavé jsou zejména křesťanské katakomby z druhého a třetího století, Velká mešita z devátého století a klášter ze stejného období. Všechny lze navštívit za poměrně malý poplatek, což atraktivitu Súsy ještě zvyšuje.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *