zoo dvorec wiki

Kam v ČR za bílými lvy

Liberec a jeho bílí tygři jsou všeobecně známí (i když malých tygříků už se pravděpodobně nedočkáme). Ovšem o dalším albínském lákadlu u nás ví jen málokdo. Pochlubit se jím může nejjižnější zoo v ČR – Zoologická zahrada Dvorec u Borovan.

Patří k jejím největším atrakcím. A díky přírodnímu výběhům se jim opravdu můžete podívat skoro z očí do očí. A co dalšího vám ještě tahle malá zoo může nabídnout?

Zajímavé prvenství u nás

Lvů pustinných tu najdete opravdu hodně. Tvoří velkou chovnou skupinu, která se pravidelně úspěšně rozmnožuje. Jde mimochodem o nejúspěšnější chov lvů pustinných u nás. Za celou dobu fungování zoo se jich tu narodilo už 30, přičemž řada z nich zamířila i na druhý konec světa. Na jednoho se můžete podívat třeba v zoo Johor v Malajsii.

zoo dvorec wik

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

Pravidelně tu probíhají křty nově narozených mláďat (nejenom lvů) a další zábavný program. Zvláště v sezóně je takových akcí dost a dost, a to i teď v době omezení.

Mladá zoo s velkým potenciálem

Ani se nechce věřit, že se historie této zoo začala psát teprve v roce 2005. Tehdy šlo „jen“ o Park exotických zvířat o.p.s., na standardní zoologickou licenci došlo až v roce 2012. Aktuálně tu najdete zejména zvířata z Evropy, Asie a Ameriky.

Tygři tu tak žijí hned vedle šakalů nebo medvěda hnědého. Mimochodem díky tygrům si Zoologická zahrada Dvorec u Borovan připsala další zajímavost. Opečovává totiž tygra s nejdelším prokázaným životem v lidské péči. Je jím samec tygra Dolar, který aktuálně oslavil 19. narozeniny, přičemž se tato zvířata běžně dožívají jen 12-15 let.

Je pořád v perfektní kondici a přesvědčit se o tom můžete sami při nejbližší návštěvě. K mání jsou také nejrůznější zážitkové akce, které určitě potěší malé i velké návštěvníky

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *