Zámek Vizovice

Vizovice nejsou jen městem slivovice. Najdete tu i barokní zámek, zámeckou čokoládovnu nebo hasičské muzeum

V podhůří Hostýnských vrchů se uprostřed trasy mezi městy Zlín a Vsetín nacházejí Vizovice. Svou proslulost získaly díky tradiční slivovici, kterou zde více než devadesát let pálí také společnost Rudolf Jelínek. Valašské město bývá i cílem turistů, na něž tu čeká několik zajímavých míst. Která to jsou?

Ve Vizovicích to žije

To vám řekne každý, kdo tu bydlí. Pravidelně se tu v prostoru likérky Rudolf Jelínek koná největší rockmetalový open-air festival v České republice  – Masters of Rock, na němž vystupují zahraniční a české kapely. Tradiční akcí bývá také Trnkobraní, kde se mimo jiné soutěží v pojídání švestkových knedlíků. A v zámeckém sále je možné si vyslechnout některý z hudebních koncertů v rámci Vizovického kulturního léta. Možná jste již někde viděli figurky z vizovického pečiva, jejichž výroba je zde tradicí.

Zdroj obrázku: Commons.Wikimedia.org

Státní zámek Vizovice

Turisté, kteří lační po zhlédnutí architektonických památek, ve Vizovicích naleznou kousek od Masarykova náměstí barokní zámek se zahradou ve francouzském a anglickém stylu. Zámek byl postavený v letech 1750 až 1776 na místě bývalého cisterciáckého kláštera. Jeho interiéry zdobí vybavení z doby baroka, rokoka, empíru i biedermeieru. Je tu také rozsáhlá sbírka obrazů nizozemských malířů. Tři prohlídkové okruhy provedou návštěvníky zámku reprezentativními místnostmi a privátními pokoji, k vidění je také zdejší kaple. Rodinné vstupné na základní okruh vyjde na 370 Kč.

Zdroj obrázku: Commons.Wikimedia.org

Zámecká čokoládovna

Pokud dostanete chuť na něco sladkého na zub, nemusíte chodit příliš daleko od zámku. Protože v prostoru předzámčí se nachází zámecká čokoládovna. Kromě široké nabídky čokoládových specialit tu lze ochutnat pravou horkou čokoládu, koktejly, kávu, poháry i míchané nápoje. A protože se tu prodávají i čokoládové bonbony typu pralinek, můžete si je odvézt s sebou domů.

Návštěvnické centrum palírny Rudolf Jelínek

V prostorách Návštěvnického centra, jež opět získaly původní podobu ze 30. let minulého století, kdy firmu vlastnil její zakladatel Rudolf Jelínek, se návštěvníci seznámí s historií, výrobou i současností firmy. Při té příležitosti mohou navštívit i specializovanou prodejnu, jejíž sortiment obsahuje výběr tradičních i méně tradičních destilátů. Otevírací doba je od pondělí do pátku od 8.30 do 18.00 hodin a v sobotu od 8.30 do 13.00 hodin. V neděli je zavřeno. Z Vizovic tedy s prázdnou určitě neodjedete. Zatímco děti mohou získat drobnou upomínku na zámku, dospělí si radost udělají v Návštěvnickém centru firmy Rudolf Jelínek.

Hasičské muzeum

V areálu technických služeb ve Vizovicích jsou od roku 2014 k vidění zajímavé exponáty Hasičského muzea. Najdete tu dřevěné stříkačky, dvoukolové stříkačky, přilby, proudnice a četné fotografie a písemných archů, z nichž některé jsou unikátní.

Zdroj náhledového obrázku: Commons.Wikimedia.org

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *