Kam v únoru k moři? Tipy na 5 exotických destinací, které jsou teď v kurzu

Únor nepatří mezi nejméně oblíbené měsíce pro nic za nic. Je šedivý a obvykle mrazivý, zima se nemá k odchodu a ve městech panuje nepříznivá atmosféra. Naštěstí žijeme v době, kdy nás od rezervace nezapomenutelného výletu na druhou stranu světa dělí několik kliknutí. Stačí si vybrat to správné místo, sbalit pár nejnutnějších věcí a vyrazit vstříc netušeným zážitkům. Ale kam? Pokud toužíte po relaxaci na krásných plážích a teplém slunci, inspirujte se našimi tipy na „ideální únorové přímořské destinace“.

Thajsko

Asie láká baťůžkáře i milovníky luxusu a Thajsko je absolutní klasikou. Bezesporu jde o vynikající destinaci pro plážové labužníky a milovníky exotického jídla. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří Phuket, Ko Samui a Ko Phi Phi – jsou proslulé svými bělostnými písky, tyrkysově modrým mořem a bohatým podmořským životem. A právě únor je ideální doba, kdy teploty nejsou nesnesitelně vysoké a moře je neobyčejně klidné.

Kanárské ostrovy

V posledních letech zažívají „Kanáry“ ohromný boom a pravdou je, že patří k tomu nejlepšímu, co oblast severního Atlantiku nabízí. Nečekejte však tropická vedra, v období února zde panuje příjemné jarní počasí s teplotami kolem 20 °C. Což jsou optimální podmínky nejen pro rodiny s dětmi. Ty se navíc mohou těšit na spoustu atrakcí a aktivit. A protože se politicky nachází v EU, můžete cestovat na občanku. Cestovní pojištění do zahraničí si však pro jistotu sjednejte.

Foto: Freepik

Egypt

Pokud jste nikdy neobdivovali pyramidy na vlastní oči, možná je nejvyšší čas, abyste zavítali do Egypta. Severoafrická země v únoru láká vysoké teploty kolem 30 °C a vyhřáté průzračné moře. Ačkoliv již není tak atraktivní jako v předminulé dekádě, stále má co nabídnout každému, kdo si rád prohlédne monumentální památky a neutratí přitom majlant.

Zanzibar

Zanzibar určitě znáte, ale možná jste zapomněli, kde leží. Ostrov patřící Tanzanii je v únoru rozkošný. Teploty kolem 30 °C, dechberoucí pláže a nefalšovaná exotická atmosféra platí za kombinaci, která se neodmítá. Jde o skutečný tropický ráj.

Dubaj

Závěr patří destinaci, která je jako stvořená pro příznivce moderní architektury a luxusu. Taková je Dubaj, město ve Spojených arabských emirátech, kde se mísí orientální tradice a pozlátko dnešní doby. V únoru zde teploty atakují 30 °C, a to jak na pevninské části, tak u moře. A to je příjemné jak na toulky po městě, tak na koupání.

Foto: Freepik

Tak co vy na to? Prožít únor v teple u moře již není sen, ale realitou, i když jste zrovna nevyhráli ve sportce. Exotické destinace jsou dnes cenově dostupné, a když se poohlédnete po last minute, není co řešit. Jen si nezapomeňte sjednat pojištění do zahraničí online – aby se vám dovolená zbytečně neprodražila.

Náhledové foto: Freepik

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.