Kam za Harry Potterem v Londýně? Čeká na vás drak jako živý i realistický famfrpál

Kam za Harry Potterem v Londýně – čeká na vás drak jako živý i realistický famfrpál. Warner Bros. Studio Tour London – The Making of Harry Potter. Pokud milujete tuto kouzelnickou ságu, pak se sem jednou za život určitě musíte vypravit. Nachází se ve Leavesden Studios, které se nacházejí asi 32 km severozápadně od centra Londýna.

Toto studio je atrakcí, která umožňuje fanouškům série Harryho Pottera prozkoumat a objevit kulisy a efekty z filmů. Během prohlídky můžete vidět autentické sady, kostýmy, artefakty a další artefakty použité při natáčení série Harryho Pottera. Můžete projít Velkou síň v Bradavicích, prozkoumat Zakázaný les, navštívit Příčnou ulici a prohlédnout si mnoho dalších ikonických míst ze světa Harryho Pottera.

Na co se můžete těšit

Během prohlídky máte také příležitost vidět detailní modely a makety, které byly použity při natáčení filmů, včetně velkého modelu Bradavic a Diagon Alley. Můžete se dozvědět o speciálních efektech, které byly použity, a objevit některé tajemství natáčení.

Foto: Pixabay

Vstupenky na Studio Harry Potter v Londýně je třeba rezervovat předem, protože prohlídky jsou časově omezené a často se vyprodají. Prohlídka obvykle trvá asi 3 hodiny. Studio je dobře dostupné prostřednictvím veřejné dopravy z centra Londýna.

Nejenom Harry Potter

Ale čekat na vás budou i další detaily z kouzelnického světa. Nechybí například Mlok Scamander. „„Navštívil jsem doupata, nory a hnízda na pěti kontinentech, pozoroval zajímavé zvyky kouzelných zvířat ve stovce zemí a poznával jejich magickou sílu. Občas se mi podařilo získat jejich důvěru, a když se ukázala být příliš nebezpečnými, zaháněl jsem je svým cestovním kotlíkem,“ přesně tohle osobě tenhle magizoolog říká. Rozhodně se tedy máte na co těšit.

 

Zdroj: https://travelking.cz/event/studio-harryho-pottera-v-londyne-se-vstupenkou-i-ubytovanim?gclid=CjwKCAjw44mlBhAQEiwAqP3eVph55k0vlIQn2x6nyyfy77pgcgOs1miWoqeIVkRhqku5Y758WJIzZhoC-V8QAvD_BwE, https://www.radynacestu.cz/magazin/studio-harryho-pottera-rady-a-tipy-na-cestu/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.