Arches 1

Kam za nejznámějším symbolem Utahu

Když se řekne Utah, pravděpodobně se vám jako první vybaví nádherné skalní oblouky. Ale ve kterém z nádherných národních parků hledat ten, který vévodí turistickým prospektům?

Nebudeme vás dlouho napínat. Impozantní Delicate Arch se nachází v Národním parku Arches. Zamířit za ním musíte na jihovýchod země, a to konkrétně k městu Moab poblíž řeky Colorado. Mimochodem, národním parkem je Arches od roku 1971.

Arches

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K Delicate Arch se dostanete po celý rok

Zatímco mnoho jiných parků obdobného ražení má otevřeno jen během sezóny, Arches vás uvítá opravdu kdykoliv. Můžete si tak užít chladivých skalních stěn uprostřed spalujícího horka i fascinujících výhledů na zasněženou krajinu za skalními oblouky. Oblouků je tu také nejvíce na světě – vědci jich tu napočítali přes 2 000. Nikde jinde na planetě na vás takové přírodní bohatství nečeká.

Nejznámějším je určitě Delicate Arch. Čeká vás sice výstup do výšky 150 metrů, na jeho konci si však užijete úchvatný pohled, vždyť tento symbol Utahu má na výšku přes 14 metrů a 11 metrů do šíře. Nejlépe jeho barvy vyniknou v pozdním odpoledni, což platí pro většinu území parku.

Arches

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaké další krásy ještě objevit

Chcete si prohlédnout co nejvíce skalních oblouků v co nejkratším čase? Zamiřte do kempu Devil´s garden (Ďáblova zahrada). Z něj můžete po osmikilometrové trase zamířit hned ke čtyřem parkovým obrům – vévodí jim Landscape Arch (výška 32 metrů a šířka 93 metrů), ale vynechat nesmíte ani Privat, Partition a Wall.

A pokud toužíte po romantickém výšlapu při západu slunce, dejte pro jednou vale obloukům a zamiřte ke skalním sloupům do oblasti Fiery Furnace. Tyčí se do výšky okolo 60 metrů a s posledními slunečními paprsky vás oblaží pohledem na svou temně rudou krásu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *