01_Boheminium

Muzeum miniatur v Mariánských lázních: zábava pro celou rodinu

Mariánské lázně jsou vyhledávanou destinací pro všechny milovníky lázeňského života, wellness procedur a vůbec odpočinku a relaxace. V lázních ale není vždy snadné nalézt aktivity, které se zde užije opravdu celá rodina včetně dětí. V „Mariánkách“ je jednou z takových aktivit návštěva parku miniatur Boheminium, který patří k největším v Evropě.

Lanovkou za českými pamětihodnostmi

Park Boheminium se nachází na kopci nad Mariánskými lázněmi, kousek od konečné stanice několika městských autobusových linek a výstupu z lanové dráhy vedoucí od skiareálu Mariánky. Už samotná cesta k parku tak může být zajímavým zážitkem.

Park je vybudován na rozloze 6 hektarů a každoročně se rozrůstá. V současné době je zde vystavováno 75 modelů zobrazujících známé i méně známé české památky. Chybět nemohou samozřejmě hrady a zámky jako Karlštejn, Bezděz, Červená Lhota či Hluboká, stejně jako vysílač na Ještědu, plzeňská katedrála sv. Bartoloměje (její čtyřmetrový model patří k největším v Evropě), nebo strážnické vinné sklepy.

Mezi nejzajímavější modely patří ty, které zobrazují budovy již neexistující (prvorepublikové letiště Mariánské lázně, Veligrad apod.) Modelů je zde ale opravdu mnoho a většina návštěvníků si zde najde právě tu svoji oblíbenou. Mnohé z modelů jsou navíc interaktivní a lze je ovládat (např. lanovka na Ještěd, železniční trať atd.) Všechny modely mají jednotné měřítko 1:25, což činí park ještě zajímavějším.

02_Boheminium

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Praktické informace na cestu

Park miniatur má otevřeno celoročně, vždy od 10:00. Od dubna do října se zavírá v 18:00 s výjimkou prázdnin kdy je otevřeno do 19:00. V zimním období končí otevírací doba v 17:00. Rodinné vstupné vyjde na 460 Kč. Občerstvení je v areálu zajištěno, stejně jako je možné koupit si nejrůznější suvenýry.

Návštěvu parku je možné spojit s vedle stojící dančí oborou Hvozd a zážitek bude kompletní. Přemýšlíte-li o tom, jak nejlépe strávit v Mariánských lázních den jako rodina, s parkem miniatur chybu neuděláte.

Zdroj náhledového obrázku: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *