angkor-wat-469_1280

Žebrající mnišky v Angkor Watu klidně obdarujte, peníze jdou na dobrou věc

Neustále se píše o tom, jak jsou vyhlášené dovolenkové destinace plné nejrůznějších pastí na turisty. Nicméně ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá. Například takový Angkor Wat v Kambodži tímto způsobem pomáhá osiřelým dětem.

Jde o jednu z největším památek této oblasti. Komplex mnoha chrámů, který vyrostl v 9. století našeho letopočtu, je největším na světě. V roce 1992 se dostal pod ochranu UNESCO a od té doby se tu s návštěvníky dveře netrhnou. Ale díky jeho velké rozloze to naštěstí tak nevadí.

Za červenou stužku pro štěstí se zaplatit nebojte

Pokud váháte, k jakému náboženství se lidé uvnitř modlili (a tipujete nejspíš budhismus), pak byste měli vědět, že jde o hinduistické místo. I když jeho střed tvořil mimo jiné i palác a obydlí pro velmože. A je dodnes aktivní.

Angkor Wat

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Modlí se tu ovšem jenom mnišky. A když je požádáte, pomodlí se i za vás. Nebo vám uváží okolo ruky červenou stužku pro štěstí. Obojí samozřejmě za patřičný poplatek. Některé z nich dokonce mezi lidmi chodí a tyto služby nabízejí.

Ale nejde o žádné žebrání. Všechny peníze, které jim věnujete, jdou do některé z nadací, pomáhajících osiřelým dětem. Na podvodníky tu prakticky nenarazíte, takže se případného daru vůbec nemusíte bát.

Chrám, kam téměř nikdo nechodí

Ne, nechceme rozporovat svá výše uvedená slova o vysoké návštěvnosti. Ovšem komplex Angkor Wat je tak rozsáhlý, že po 10-20 minutách chůze můžete dojít i na místa, kde se návštěvníků pohybuje jen minimum. Doporučujeme například chrámy Preak Khan a Ta Keo, případně zarostlý Ta Prohm, který téměř celý pohlcuje džungle.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *