Kam za teplem? Vyrazte třeba do Dominikánské republiky – čeká na vás mnoho nevšedních zážitků

Dominikánská republika bezpochyby patří mezi nejoblíbenější turistické destinace ležící Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola – ten najdeme jihovýchodně od Floridy.

A dost možná byste také měli vědět, že tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky. Turisté ocení zejména její velmi různorodou krajinu. A na co se můžete těšit?

Přírodní zajímavosti Dominikánské republiky

K mání jsou především půvabné nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i divoké a nedotčené horské oblasti. Najdeme tu také pět hlavních turistických oblastí:

  • Boca Chica – Juan Dolio,
  • Punta Cana – Bávaro,
  • La Romana – Bayahibe,
  • Samana – Las Terrenas
  • a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

A jak sem cestují našinci? To nám prozradila ředitelka tuzemského zastoupení Národního turistického úřadu Dominikánské republiky. „Češi využívají k cestování do Dominikánské republiky nejčastěji služeb cestovních kanceláří. Přibývají ale také individuální turisté, kteří si letenky a ubytování rezervují samostatně.“

Foto: Protext

Na své si přijdou i alternativní cestovatelé

Popularitu si získává také ekoturistika. V zemi najdeme na devatenáct národních parků, hory vysoké přes tři tisíce metrů, ale také velmi krásné vodopády, divoké řeky, laguny a solné jezero Enriquillo. Mimochodem právě tohle jezero je svou rozlohou největší v Karibiku a žijí zde mimo jiné i krokodýli američtí. Každý rok (konkrétně v prosinci) se však turisté mohou těšit ještě na další zajímavou podívanou. Právě v této době totiž začínají ke břehům Samanského zálivu připlouvat keporkaci.

A nechybí ani památky zaspané v roce 1990 na Seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. I ty se rozhodně vyplatí navštívit.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: Dominikánská republika láká po celý rok | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.