V šedesáti život nekončí! Trek zlákal partu důchodkyň

Colorado

Zářným příkladem je trojice amerických přítelkyň Kristy Burnsové, Annette Demelové a Lynn Edminstonové, které se rozhodly splnit si svůj sen. Pokud vám zdraví slouží a stále vás provází mladistvý náhled na život, je úplně jedno, kolik křížků nesete na zádech. Protože kromě nich si nadšení důchodci nesou i svůj batůžek a cestují po světě plném zajímavostí a překvapení, která ještě nestihli objevit.

Báječná parta kamarádek v důchodu vyrazila na Colorado trail!

Místo toho, aby trávily v klidu zasloužený odpočinek, rozhodly se pro naprostou změnu. A právě jejich věk nebyl žádným koncem kariéry, ale teprve začátkem! Nicméně, jakmile dosáhly důchodového věku, prodaly své domy a rozjely svou turistickou odyseu po celých Spojených státech amerických.

Příroda
Foto Pixabay

Colorado trail pěšky a s batohem celých 500 mil

Jako první navštívily s batohy na zádech Colorado Trail, kdy se vydaly na trek překrásnou přírodou, jež je nabíjela na každém kroku. Jejich roky jako by zmizely mávnutím kouzelného proutku. Není se co divit, protože nejkrásnější stezka v Americe vede malebnými údolími s pohádkovou krajinou. Ale fyzičku prověří i vyčerpávající výstupy na horské masivy. Avšak není pochyb, že vše zlé je zapomenuto, když se zadíváte na údolí pod sebou z té obrovské výšky…

Většina turistů začíná zejména ze severního bodu jihozápadně od Denveru. Oproti nástupu treku z Duranga je totiž převýšení pozvolnější a turisté se tak mohou lépe aklimatizovat. Cestovat lze ovšem i na kole nebo dokonce i se svým psím kamarádem! Jen je třeba cestu pečlivě naplánovat, protože určité úseky jsou pro psy zapovězeny, a to z důvodu ochrany místních ovcí tlustorohých.

Trek
foto Pixabay

V neposlední řadě, pro naprosté začátečníky, ale s dobrou fyzičkou, je doporučována tištěná verze Oficiálního průvodce Nadace Colorado Trail Foundation. Anebo se mohou svěřit do rukou profesionálního průvodce, a trek se tak pro ně stane mnohem příjemnějším zážitkem bez starostí, kdy si budou jen vychutnávat nezapomenutelné krásy okolní přírody. Případně lze zvolit i podporovaný trek, když šlapete nalehko, jelikož o jídlo a vše ostatní je již postaráno… 

Náhledové foto Pixabay

Zdroj: Coloradotrail.org, edition.cnn.com

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?