Kari Traa – poznejte nevšední příběh ukrytý za touhou po úspěchu

Kari Traa: Inspirace k cestování zkrátka a dobře patří. A pokud se vám během probíhající letní sezóny už stýská po radovánkách zimy, přečtěte si pro ukrácení volné chvíle příběh jedné neobyčejné ženy.

Sportovkyně a tvůrkyně úspěšné módní značky sportovního oblečení Kari Traa se narodila 28. ledna 1974 v malém městečku Voss, ukrytém mezi rozeklanými norskými fjordy a vysokými horami.

Malé info o Kari Traa

Sudičky jí přisoudily znamení vodnáře. Vodnáři jsou lidé velmi kreativní, pokrokoví a sršící množstvím nápadů. V tomto vodním znamení se narodil například Mozart, Verne nebo třeba Koperník, kteří svými myšlenkami dalece předběhli dobu. Kari Traa se ale ze všeho nejvíc vrhla do rozvířených vod sportu.

Kari Traa a magické číslo 37

Kari již v mládí velmi učarovalo akrobatické lyžování. Svůj první úspěch slavila v roce 1998, kdy získala třetí bronzovou medaili v jízdě v boulích na zimních olympijských hrách. O čtyři roky později se již mohla pochlubit místem prvním a do ukončení své aktivní sportovní kariéry dohromady nasbírala celkem 37 vítězství ve světovém poháru.

Lyžování

Foto: Pixabay

Příběh ukrytý za touhou po úspěchu

Jde o obdivuhodné číslo, uvážíme-li, jak náročná jízda v boulích je. Tato disciplína, známá také jako akrobatický sjezd nebo moguly, vyžaduje od závodníka opravdu přesné provedení. Například technika oblouků má celkem 9 kritérií, mezi které patří držení hlavy, práce kolen nebo využití boulí. Značnou část hodnocení pak tvoří samotná kontrola jízdy. Jinými slovy, závodník musí mít svůj výkon v každé vteřině absolutně pod palcem, jinak rychle ztrácí body.

Cítit se při jízdě na boulích dobře je proto stejně důležité, jako zvládat dokonale techniku nebo se umět opravdu perfektně soustředit.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kari_Traaov%C3%A1, Příběh Kari Traa : Forgirlsbygirls.cz

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.