Víme, kde hledat největší podmořskou restauraci na světě

Vždycky jste se chtěli podívat pod hladinu moře a nedáte dopustit na skvělé jídlo? Podmořská restaurace Under v Norsku vám umí splnit obě tyto tužby najednou. A nedá jí to nai příliš práce.

Zvenčí vás příliš neoslní, vypadá totiž jen jako další betonové monstrum. Ovšem interiéry – to už je něco jiného. Vejde se sem až 100 hostů najednou, což z ní dělá největší podmořskou restauraci světa. Jídelníček klade důraz na využití místních zdrojů a surovin, takže se rozhodně máte na co těšit.

Pět metrů pod hladinou moře

Zajímá vás, jak hluboko budete jíst? Inu, nad vámi se bude rozprostírat pět metrů mořské vody. Vždyť Under neznamená v norštině jen „pod“, nese i mnohem krásnější význam – „div.“ Aby ne, když můžete obdivovat divy okolního moře ničím nerušeni. Škeble a ryby jsou na „denním jídelníčku“ v obou smyslech tohoto slovního spojení. Ale budete-li mít štěstí, představí se vám třeba i hraví tuleni a další nezvyklí návštěvníci těchto končin.

Podmořský svět

Pozornému zraku neunikne ani řádění velkých vln na mořském dně, kdy zvláště za nepříznivého počasí dochází k přelévání písku i kamenů jako za silného větru. Ale nebojte se, uvnitř podmořské restaurace Under je 100% bezpečno.

Že jste o této novince ještě neslyšeli?

Není to tak překvapující. Vždyť Under se návštěvníkům otevřela teprve v roce 2019, konkrétně v dubnu. Vystavěna byla na zemi a teprve poté se mohutná betonová konstrukce ponořila do vln moře.

Podmořský svět

Rezervace jsou tu na dlouhou dobu vyprodané a abychom byli upřímní, menu také není nejlevnější. Menu je předem dáno a každý za něj zaplatí okolo 430 eur. Kromě mořských plodů vás čeká i drůbež nebo třeba skopové. Ale koneckonců, jsme přece v Norsku, a tady bylo draho pro cestovatele vždy. Za ten jedinečný zážitek to však rozhodně stojí, nemyslíte?

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *