r2

Nejkrásnější soutěsky jižního Maroka

Krajina v jižním Maroku je jedinečná. Prolínají se tu nádherné červené pískové duny a hluboké rokle se zelenými obdělávanými pozemky a palmovými háji. Nejúchvatnější podívanou však bezpochyby představují rokle. Víme, kam jít, pokud chcete opravdu sázet na jistotu.

Soutěska řeky Dades

Je už tak vyhlášená, že tu řeka připomíná spíše dálnici. Této oblasti dominují skalnaté kaňony a Dades rozhodně není výjimkou. Jeho drsná krása si vás zkrátka získá. Skalnaté římsy v blízkosti zelených obdělávaných polí mají opravdu jedinečné kouzlo. Nezapomeňte se zastavit a projít se některým z mnoha menších kaňonů, vytvořených řekou Dades. Například Sidi Boubkar je opravdu nádherný. Najdete ho za vesnicí Ait Ali a přeplněno tu rozhodně nebývá. Narazit tu můžete na množství typických kulovitých skalních útvarů.

Soutěska Todra

Je to nejnavštěvovanější turistická rokle v jižním Maroku – a není se co divit. Krajina je tu opravdu velkolepá – vysoké a strmé skalní stěny obklopují malebné vesnice a velké datové háje. Nejzajímavější částí rokle je úzká štěrbina, která se nachází mezi svislými stěnami kaňonu, protkaným i v těchto místech mnoha barvami. O turisty tu samozřejmě není nouze. Pozor však na kluzké kameny – řeka je tu ledová i v létě. Doporučujeme sem dorazit z jihu. Cesta ze severu není bezpečná.

Údolí řeky Draa

Bylo vytvořeno řekou, pronikající přes opravdu drsnou krajinu. Ovšem u jeho ústí najdete nádherný háj datlových palem. Můžete je obdivovat „shora“, ale také navštívit opravdu zblízka. Na turisty jsou tu připraveni. Na konci údolí poblíž vesnice Zagora pak na všechny odvážlivce čekají jedinečné písečné duny – vyšší než ty ve známé Erg Chebbi, poblíž Merzougy. V údolí řeky Draa je tak rozhodně stále co objevovat. V turistických průvodcích ho můžete najít i jako „údolí datlí.“

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *