Maledivy

Unikátní svět – Maledivy

Hledáme-li na světě místo s nejbohatším podmořským životem, jistě by v okruhu favoritů byly i Maledivy. I když samotný korálový útes na Maledivách velmi negativně postihl jev El Niño, stále patří zdejší podmořský život mezi nejbohatší na světě. Samotné Maledivy jako souostroví vznikly přibližně před 17 tis. lety. Vznikem korálových ostrovů se stále zabývají vědci po celém světě. Všeobecně přijatá teorie o vzniku Malediv ale stále chybí. Maledivy začínají 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnou se v 800 km severojižním směrem. V jižní části protínají rovník. Leží ve velmi teplých vodách Indického oceánu.

Dovolená na Maledivách

Vůbec první turisté se na Maledivy poprvé podívali až v 70. letech 20. století. Nyní ale na Maledivy jezdí trávit dovolenou stále větší počet cestovatelů z celého světa. Vznikají stále nové resorty a hotely. V roce 2019 byla na hlavním letišti Male slavnostně otevřená nová přistávací plocha, a počet turistů tak bude nejspíš ještě přibývat. Novinkou na Maledivách je také nový most spojující letiště a hlavní město Male. Protože se jedná o Maledivy, letiště i hlavní město leží na jiném ostrově. Tropické počasí umožňuje trávit dovolenou na Maledivách po celý rok.

Maledivy

Levně na Maledivy

Že vám toto spojení nesedí? Na první pohled se to může zdát, ale i na Maledivy se můžete podívat za rozumné peníze. Samozřejmě nemluvíme o luxusní resortech. Ubytovat se na Maledivách můžete i za řádově nižší částky, k tomu lze využít lokální ostrovy. Těch je na Maledivách okolo stovky. Na lokálních ostrovech najdete vedle penzionů a hotelů i domky místních obyvatel. Tím se liší od těch, které mají resorty celé pro sebe. Pro vaši dovolenou na Maledivách doporučujeme využít cestovní agenturu Maledivy-levně. Maledivy dokonale znají. Doporučí vám nejvhodnější ostrov a ubytování podle vašich požadavků za velmi výhodné ceny. Pomohou vám s dopravou na ostrov. U agentury je také možné objednat služby jako: výlety, vodní aktivity, let hydroplánem, potápění, rybaření. Specialitou jejich nabídky je uspořádání romantického svatebního obřadu na pláži.

MaledivyZ hlediska potápění jde o jednu z nejlepších destinací na naší planetě. Stačí vzít masku a ploutve a můžete obdivovat neuvěřitelnou rozmanitost podmořského světa. Při šnorchlování běžně narazíte na žraloky, kteří vám neublíží, hejna mant, osamocené mořské želvy nebo i žraloka obrovského.

Maledivy
Vzhledem ke stále se zvyšující hladině moří je teoreticky možné, že za několik desetiletí již tato možnost nebude. Nejvyšší bod na Maledivách totiž leží v nadmořské výšce pouhé 2 metry. Využijte aktuální možnosti a vydejte se na neobyčejnou dovolenou na Maledivy.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *