Zanzibar

Kde najít cestopis na Zanzibar

Láká vás Zanzibar, nebo ani nevíte, kde se vůbec tato země nachází? Ať už tak nebo tak, pokusíme se vám zprostředkovat základní informace o ní a doporučit cestopis, který popisuje mnohé místní zvyklosti a autenticky seznamuje s životem v této zemi. Buďme tedy konkrétnější a nejprve se zaměřme na charakteristiky Zanzibaru. Tento africký stát má stoprocentně co nabídnout.

Zanzibar

Kde se nachází Zanzibar?

Termín Zanzibar je užíván v souvislosti se dvěma ostrovy, jimiž jsou Unguja a severní ostrov Pemba. Oba leží na pobřeží východní Afriky. Co se týká rozlohy, měří 1 658 km², respektive 984 km². Hlavním ekonomickým centrem celého souostroví je právě Zanzibar. Celá oblast tvoří autonomní území společně s Tanganikou. Celý stát je označován jako Tanzánie. Co se týká hlavního ekonomického motoru Zanzibaru, jedná se o pěstování známé palmy Ruffa. Jinak odtud pochází také některé slavné druhy koření, jako jsou skořice, muškátový oříšek nebo hřebíček.

Paje – ráj kitesurfingu

Milujete kitesurfing? Pak vyrazte do Paje. Ubytovat se zde dá vcelku slušně, a to včetně toalet a koupelny. Cena za ubytování se pohybuje okolo 250 dolarů na 4 noci. Bez problémů se tady najíte v restauraci Fisherman za velmi solidní peníze. Samozřejmě není problém naučit se jezdit na kitu. Cena je ale doslova astronomická. Pohybuje se okolo 100 eur za tři hodiny. I proto si možná tuto kratochvíli spousta lidí odpustí.

Zanzibar

Kiwengwa

Určitě se vyplatí navštívit i oblast Kiwengwa. Pláže v této oblasti se vyznačují poměrně velkým odlivem. Často se jedná až o 400 či 500 metrů. Jinak se zde nachází spousta restaurací včetně Pili Pili, jsou ale vcelku drahé. Pokud vás třeba tyto oblasti zajímají, vyplatí se navštívit spousty krásných míst, jež zde jsou. Na bajerovi.cz si všechny tyto informace můžete velmi pohodlně zjistit a podívat se na zajímavý cestopis.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *