Když přestane fungovat ovladač na TV, pomůže vám alobal – stačí ho jen složit do čtverečku a vložit dovnitř

Když přestane fungovat ovladač na TV, pomůže vám alobal – stačí ho jen složit do čtverečku a vložit dovnitř. V moderní době se elektronická zařízení občas rozhodnou přestat fungovat v tu nejnevhodnější dobu a dálkové ovládání televize není výjimkou. I když ho možná delší dobu nepoužíváme, v okamžiku, kdy pro něj natáhneme ruku, odmítá spolupracovat. Jde o pouhé vybití baterií – a právě s tím vám může pomoci alobal.

Jak zprovoznit dálkový ovladač

Pokud máte doma náhradní baterie, pak je vše v pořádku. Pokud však ne, pak určitě nezoufejte – na pomoc přichází alobal. Jednoduše vezměte kus alobalu, ustřihněte malý proužek a složte jej do kompaktního čtverce. Tento čtverec by měl přesně zapadnout mezi baterie a kontakty pružiny, konkrétně na zápornou (-) stranu. Fólie by se také měla dotýkat baterie a zajistit její správnou funkci. Využitím fyzikálních principů funguje hliníková fólie jako vodivý můstek, který zvyšuje výkon i těch nejvybitější baterií.

Foto: Freepik

Hliníková fólie se navíc osvědčí při použití různých typů baterií. Pokud například dálkový ovladač vyžaduje baterie AA, ale vy máte po ruce pouze baterie AAA, můžete tuto metodu použít. Stačí z fólie vytvořit malý smotek a umístit jej mezi baterii a pružinu.

Napájení tužkou aneb kouzlo grafitu

Pokud jste uvízli bez náhradních baterií a vaše naděje na dálkově ovládanou zábavu se vytrácí, popadněte tužku. Nejprve změřte délku, na kterou potřebujete tužku zkrátit, a ujistěte se, že se vejde do prostoru pro baterie. Poté vezměte nůž a tužku opatrně seřízněte na požadovanou délku, než ořežete druhý konec. Tento krok je klíčový, protože tužka se musí vejít mezi kovové kontakty na obou stranách. Tento trik s tužkou a baterií vyžaduje pouze jednu baterii a upravenou tužku. Po správném umístění grafitových hrotů by měl váš dálkový ovladač znovu ožít a dopřát vám klidný večer plný televizních zážitků.

Zdroj: https://www.odpovedi.cz/otazky/vzniceni-dratu-proc-tomu-tak-je, https://chalupari-zahradkari.cz/tipy/trik-alobal-baterie/

Náhledové foto: Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.