Klenot Jizerských hor, který lidé navštěvují už od středověku – Lázně Libverda

Přemýšlíte nad tím, kam byste letos vyrazili na dovolenou? Zkuste letos Jizerské hory, které v sobě ukrývají spoustu zajímavých míst. A jedním z nich jsou i Lázně Libverda.

Zajímá vás, odkud se vzal tento nevšední název? Pochází z německého názvu, který původně zněl Bad Liebwerda. A mohli bychom ho přeložit přibližně jako líbezný ostrůvek mezi bažinami. A proč právě tento název? Za vše může minerální pramen s léčivými účinky, který je mezi milovníky pohody známý od středověku.

Na co se můžete těšit

Ve Spa Resortu Libverda jsou k dispozici tenisové, volejbalové a nohejbalové kurty, sauna, whirlpool, venkovní hřiště, minigolf, fitness i rehabilitační bazén. Ovšem ve hře rozhodně není jenom wellness. Z Lázní Libverda vedou výborně značené turistické stezky a aby toho nebylo málo, je také nástupním místem pro Singltrek pod Smrkem.

Foto: ČTK

Ten je známý především všem vyznavačům terénní cyklistiky, a to díky svým téměř 80 kilometrům různých náročností, určených pro zkušené sportovce i rodiny s dětmi.

Věhlas už od 14. století

Spa Resort Libverda naleznete v malebném lázeňském městečku Lázně Libverda ležícím 25 km od Liberce v podhůří Jizerských hor. Jak jsme si řekli, jeho historie je opravdu dlouhá. Již na konci 14. století získaly lázně věhlas díky léčivým minerálním pramenům hydrogenuhličitanového typu. Ovšem zcela jistě oceníte i klidné prostředí a samozřejmě také blízkost přírody tak důležité pro odpočinek a relaxaci.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Češi opět objevili národní poklad – lázně | Protext – PR služby ČTK, https://www.laznelibverda.cz/, https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/ceskolipsko-a-jizerske-hory/jizerske-hory/lazne-libverda

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.