Pro gurmány: Ve kterých evropských městech jsou nejlepší restaurace? Praha je jedním z nich

Do světa se lidé vydávají nejen za poznáním tamní kultury a památek, ale i za gurmánským zážitkem. Jist, pizzu si můžete dát i v poměrně zapadlém českém městě, ale v italské pizzerii v Římě vám bude pravděpodobně chutnat lépe. Kdo rád jí, zajisté ochutnává i jídla v zemích, které navštívil. Kam se vyplatí vypravit, aby si vaše chuťové pohárky gurmána přišly na své?

Turistika za gurmánskými zážitky

Z cestování, dříve zábavě jednotlivců, se stal průmysl se vším všudy. Cestování naplňuje kapsy státních i místních rozpočtů a podnikatelů a chtělo by se říct, že kdo necestuje, není „in“. Řada lidí má toho nacestováno opravdu hodně a hned je tak něco neohromí, ale dobré jídlo je stále velkým tahounem. Někomu stačí, když jeho hlavní krmí je prohlídka zajímavých míst. K tomu si dá rohlík s paštikou a je spokojený. Jiní turisté toho viděli již tolik, že potřebují ke své spokojenosti nové podněty. A tím může být právě jídlo. Na opravu dobrý gastronomický zážitek se totiž dlouho vzpomíná. Nasycení potřebuje kromě duše i žaludek.

Foto: Pixabay

Cenově dostupné jídlo

Myslíte ekonomicky a za jídlo nechcete utratit majlant? Pak se vypravte do Athén, kde je na výběr více než tisícovka restaurací s chutným menu. A je jedno, jestli stojí v centru města, nebo na jeho okraji – všude vaří výborně. Špatnou volbou není ani Bělehrad, v jehož hospodách se dá chutně najíst. A levněji než v Athénách. Cena jídel v těchto městech se pohybuje mezi 18 až 20 dolary (v přepočtu 378 až 441 Kč). Cestovatelům s omezeným rozpočtem lze doporučit Skopje v Severní Makedonii, kde se dobře najíte už za 16 dolarů (336 Kč). Chutně se vaří také v Berlíně, za jídlo zde vydáte z peněženky asi 22 dolary (462 Kč). Velmi dobře na tom je z hlediska gurmánského zážitku i Bratislava. Stojí si dokonce lépe než naše Praha a za jídlo zde průměrně vydáte jen 18 dolarů (378 Kč).

Na brunch či vegetariánské jídlo do Prahy

Ve srovnání s ostatními evropskými městy si nevede špatně ani naše hlavní město Praha. Cizinci si ji oblíbili nejen díky historickým památkám, ale zejména proto, že si zde mohou dát výborný brunch nebo vegetariánský pokrm. Totéž ale platí o hlavním místě Albánie, Tiraně, které nabízí jedny z nejlepších vegetariánských restaurací a brunch restaurací v Evropě s průměrnou ceny jídla 24 dolarů (504 Kč). V porovnání s Prahou je levnější, protože průměrná cena jídla v naší metropoli vychází na 32 dolarů (672 Kč).

Zdroj: https://www.uswitch.com/mortgages/guides/best-foodie-capitals/

Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.