Jak na průjem na cestách – ne všechny recepty našich babiček jsou stále aktuální

Turistika

Její důvody jsou různé, jedná se o nekvalitní potraviny, různá onemocnění žaludku a střev, střevní infekce, úzkost, strach. Jak ho ale léčit? Pokud je příčinou onemocnění nekvalitní jídlo, můžete se zbavit průjmu přírodními lidovými léky bez chemických pilulek. Kromě tradiční rýžové vody a použití slupky z granátového jablka existuje mnoho dalších účinných receptů.

Nikdo není imunní proti průjmu. Aby se zabránilo dehydrataci těla, měla by být léčba zahájena okamžitě. Ale než se chopíte pilulek, měli byste se pokusit si pomoci jednoduchými přírodními léky, které vás nezaskočí nepříjemnými vedlejšími účinky.

Slepičí vejce vám pomohou

Vezměte čerstvé vejce, oddělte žloutek, trochu ho osolte a polkněte. Stolice by se měla vrátit do normálu za jednu a půl až dvě hodiny. Nebo smíchejte syrové vejce s 1 čajovou lžičkou octa a spolkněte ho. Jedná se o účinný způsob, jak zastavit jakýkoli průjem. Pokud se vám představa polykání octa a žloutku nezamlouvá, zkuste vejce prostě uvařit a sníst.

turista

Foto: Pixabay

Česnek na průjem

Česnek opravdu napomáhá k zastavení průjmu. Stačí, když jednoduše sníte kousek česneku. Sice nebudete mít vábný dech, ale pokud to znamená, že tím zastavíte průjem, dechu se nebojte. Jen pozor – pokud máte například citlivý žlučník nebo trpíte žaludečními vředy, nebude pro vás tento prostředek vhodný.

Rýžová voda pro ti průjmu

Přísady

  • 0,5 litru vroucí vody
  • 2 čajové lžičky rýže předem namočené ve studené vodě

Postup: Vodu s rýží vařte po dobu 50 minut. Nechte ji zchladnout a poté ji vypijte. Dospělí by měli užívat 150 ml rýžové vody každé tři hodiny, děti – od 50 do 100 ml (3-4krát denně).

Slupky z granátového jablka

Přísady

  • 5 g suché slupky z granátového jablka
  • 200 ml vody

Postup. Slupky z granátového jablka rozdrťte, nalijte na ně 200 ml vody, vařte, dokud se objem neomezí na polovinu. Celý rozvar zchlaďte a pijte ho půl hodiny před jídlem. Dávka pro dospělé – 1 polévková lžíce a pro děti – 1 čajová lžička.

Pamatujte si tyto přírodní prostředky, jsou velmi jednoduché a účinné. Samozřejmě, abyste se rychle zbavili průjmu, musíte dodržovat dietu. Je nežádoucí konzumovat mastná, smažená jídla, mléko, syrovou zeleninu, ovoce, sycené nápoje. Nekuřte, nepijte alkohol.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zdravi/voda-z-vareni-ryze-30001108.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.