Konkurence pro Action a Pepco právě dorazila, Česko dobývá další oblíbený diskontní řetězec

Dealz, Action, Pepco, obchod, trh, levné nákupy

Konkurence pro Action a Pepco právě dorazila, Česko dobývá další oblíbený diskontní řetězec. Maloobchodní prostředí v České republice se nejspíše již brzy otřese vstupem Dealz, diskontního prodejce, který se výrazně prosadil na jiných evropských trzích.

Dealz, který je součástí stejné skupiny, jež vlastní populární Pepco, si chce vydobýt místo na trhu, na němž již působí zavedení hráči jako Action či Kik. A čeští spotřebitelé na tom mohou jen a jen vydělat.

Obchodní model a sortiment

Dealz funguje na základě modelu diskontních prodejen, který se zaměřuje na nabídku širokého sortimentu výrobků za nízké ceny. Její sortiment zahrnuje několik kategorií:

  • Cenově dostupné základní potraviny a občerstvení.
  • Zdraví a krása: Zlevněná kosmetika a výrobky osobní péče.
  • Zboží pro domácnost – od čisticích prostředků po kuchyňské nádobí.
  • Hračky a sezónní zboží, a to včetně známých značek.
  • Knihy, CD a domácí dekorace.

Tento sortiment přitahuje nejen lovce výhodných nákupů, ale také všechny milovníky chytrých nákupů, kteří hledají dobrou kvalitu za přijatelnou cenu.

Foto: Pixabay

Strategie expanze na český trh

Expanze společnosti Dealz do České republiky je nejspíš již na spadnutí. Na polském trhu se totiž objevují produkty s českým a slovenskými popisky. První prodejny budou pravděpodobně otevřeny ve velkých městech a nákupních centrech, kde je vysoká návštěvnost a kde budou zákazníci snadno „dostupní.“

Přítomnost dalšího diskontního řetězce by mohla vést ke snížení cen, protože prodejny budou soupeřit o podíl na trhu. Zákazníci také budou mít prospěch z ještě většího výběru cenově dostupných produktů. A jako bonus lze při vstupu na trh očekávat i četné slevové akce. Milovníci výhodných nákupů si tedy rozhodně již brzy přijdou na své.

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/lSAL4S2/na-slovensko-mieri-dalsi-lacny-obchodnik-retazcom-action-a-kik-pribudne-tvrda-konkurencia/, https://www.kupi.cz/magazin/clanek/24822-diskontni-retezec-action, https://www.penize.cz/nakupy/456182-retezec-dealz-bude-v-cesku-diskont-ma-stejneho-majitele-jako-pepco, https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/558231-cesi-se-pravdepodobne-mohou-tesit-na-novy-obchodni-retezec-miri-i-na-slovensko

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.