Kousek přírody uprostřed města – seznamte se s novým konceptem budov Amazonu

Firma Amazon je světovým gigantem, který se v řádu několika let extrémně rozrostl. Jeho zisky se několikanásobně navýšili a dnes jsme svědky toho, jak plánuje dechberoucí projekty. Jedním z nich je také design budovy ve Virgii, kterého se zhostila skupina NBBJ. Pro Amazon vytvoří architektonický skvost s přírodními prvky.

Vize budovy, která je ekologická

Architekti by měli vytvořit sídlo pro několik stovek kanceláří a shromažďovacích prostor. Budova s názvem The Helix je nové sídlo společnosti Amazon a teprve druhým takto gigantickým projektem společnosti. Struktura navržená projektanty NBBJ, zavádí rozmanité prostory naplněné přírodou prostřednictvím systému prolínání zelených ploch. Cílem je přiblížit lidi k přírodě ve snaze dále rozvíjet inovace a kreativitu.

Hlavní je udržitelnost

Soustředěním na udržitelnost bude nové sídlo provozovat 100% obnovitelnou energii s nejvyšší certifikací pro udržitelný rozvoj vydanou americkou radou pro zelené budovy. Projekt upřednostňuje přirozené světlo a neustálou interakci s přírodou.

Foto: Pixabay

Místo pro každého

Budova bude také kochat kolemjdoucí otevřenou vnitřní a venkovní budovu, která spojuje alternativní pracovní prostory se dvěma spirálovitými architektonickými útvary. Takto tvořený prostor nabízí zaměstnancům Amazonu celou řadu alternativních pracovních prostředí uprostřed svěžích zahrad a vzkvétajících stromů pocházejících z místního okolí.

V příštím desetiletí vytvoří Amazon v budově 25 000 pracovních míst a nový areál bude otevřen i místním obyvatelům s veřejným parkem o rozloze 2,5 akrů a amfiteátrem s více než 200 sedadly, kde se budou moci konat koncerty pod širým nebem, farmářské trhy a filmy v parku.

Kromě toho budou po celém areálu pohodlně rozmístěny maloobchodní pavilony a restaurace. A konečně, veřejně přístupné prostory v celém areálu budou upřednostňovat chodníky a terénní úpravy, díky kterým sem bude moci okolím pokochat opravdu každý.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/entertainment/museums/amazon-new-headquarters-the-helix/2021/02/17/36968326-6d75-11eb-ba56-d7e2c8defa31_story.html, https://amazingarchitecture.com/headquarter/the-helix-amazons-arlington-headquarters-spiral-shaped-building-by-nbbj

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.