Malta

Kouzelná Malta: Místo, kde neznají spěch

Tyrkysové moře, duhové lodičky, krásné uličky a domy s béžovou fasádou, to je ostrov Malta bez stresu a spěchu místních lidí. Z Prahy se na Maltu dostanete letadlem za dvě a půl hodiny. Přilákat vás může na Maltu nejen poklidná atmosféra, ale i vodní sporty, památky a krásná příroda.

Za historií

Nejvíce historie a památek vám nabídne na Maltě město Mdina s vlastním opevněním i dochovanými pozůstatky chrámu Mnajdra a Hagar Qim. Vybírá se tady vstupné, které činí deset eur, ale rozhodně to stojí za to. K chrámům se můžete dostat linkovým autobusem nebo autem z půjčovny. Vynechat byste také neměli hlavní město Malty Valletta, která se pyšní nádhernými zahradami Upper Barrakka Gardens. Za zmínku stojí také přístav Grand Harbour nebo pevnost Fort St. Elmo. Jelikož je na Maltě většina lidí věřících, najdete tady také více než čtyři stovky kostelů, které úžasně zapadají do místní architektury.

Malta

Nejčistší moře

Ač na Maltu jezdíme především za mořem a sluncem, je těžké tady najít perfektní pláž. Většina pláží totiž patří k hotelům nebo jsou hůře dostupné kvůli útesům a skalám. Pokud tedy chcete zažít koupání, na které budete ještě dlouho vzpomínat, vydejte se na západní část ostrova. Odtud se loďkou vypravíte na menší ostrov Comino o rozloze tří kilometrů čtverečních. Nejdřív možná uvidíte spoustu lidí na jednom místě a budete zklamaní, pokud se ale dostanete na druhou stranu ostrova Comino, uvidíte tu nejčistší vodu, kde bude vidět až na dno. Můžete se tady vykoupat, ovšem nezapomeňte na boty do vody, budete muset procházet po korálových útesech.

Vyzkoušejte místní kuchyni

Kromě moře, pláží a památek, by měl člověk na každé dovolené ochutnat i tradiční kuchyni dané země.  Na Maltě si pochutnáte na slaných plněných koláčích, různých druzích těstovin nebo tradiční nápoj Kinnie, který chutná trochu jako kofola s příchutí bylin. Za ochutnání stojí taky slané nebo sladké kremrole. V malých krámcích, které jsou na každém rohu, pak najdete skvělou pizzu a další pochutiny.

Malta

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *