Mallorca

Navštivte město, v němž to žije hlavně v noci

Láká-li vás dovolená ve Španělsku a chtěěli byste okusit ten správný noční život? Pak může být skvělou volbou Mallorca, konkrétně hlavní město tohoto ostrova. Diskoték, restaurací a klubů je tady neskutečné množství. I přes den se ale nebudete nudit, je totiž plné historických památek. K moři to také nebudete mít daleko. Pojďme se tedy podívat, co vše pro vás Mallorca a její hlavní město má.

Spousta příjemných podniků

Pokud se budete procházetpo promenádě vedoucí z hlavního města do Playa de Mallorca, po cestě potkáte spousty lidí, ale také zajímavých podniků. Místní restaurace jsou otevřené dlouho do noci, dát si můžete vynikající paellu s mořskými plody za cenu okolo 12 eur, případně pizzu kolem 10 eur nebo hranolky za cca 4 eura. Třetinka piva se pohybuje kolem 3 eur.

Mallorca

Množství památek

Palma de Mallorca je hlavním městem této ostrovní oblasti Španělska. Jde o město u moře, takže můžete spojit poznávání s klasickým letním sluněním a koupáním v moři. Za zmínku také stojí množství restaurací a street food podniků, kde můžete ochutnat španělskou kuchyni. Nejvíce však toto město láká na své historické památky. Mezi nimi má Palma jednu dominantu – katedrálu Panny Marie, známější pod označením La Seu. Letos mohou návštěvníci vidět ještě více než v minulých letech. Zpřístupnily se totiž prostory zvonice a vyhlídková terasa. Pokud si budete chtít koupit suvenýry, pak maximálně do 21 hodin, mnohé obchůdky paradoxně zavírají doslova před nosem.

Katedrála La Seu spodní nádvoří

Katedrála La Seu

Katedrála

Prohlídka začíná ve věži, kde je umístěna i zvonice. Po točitých schodech vystoupáte do skladiště. Na stěnách můžete vidět pár nástěnných maleb, pozůstatku po azylantech, kteří se zde skrývali v 16. až 18. století. Poté je další zastávkou prostor pod zvonicí. Zde můžete vidět trámy a největší z celkových devíti zvonů. Nemusíte však zůstat jen u katedrály. Poblíž této stavby se nachází také Almudaina, tedy jedna z velmi malého počtu dochovaných staveb, které zde zůstaly po maurském obyvatelstvu. Maurští vezíři zde měli své sídlo, poté se ze stavby stalo sídlo mallorských vládců. Dnes jde o oficiální rezidenci královské rodiny.

Paella

Památky starého města

Nejde však o jediné památky. Na sever od katedrály se nachází velké centrální náměstí. Plaça Major. Tedy hlavní náměstí. Zde můžete vidět pravou mallorskou atmosféru a architekturu. Domy jsou zde se žlutou omítkou a mezi arkádami najdete množství restaurací a kaváren. Pokud budete mít štěstí zastihnete zde tradiční trhy. Zmiňované náměstí na obrázku nedaeko katedrály je poměrně špinavé a holuby létající i na stoly zrovna dvakrát hygieny nepřinesou.

Jižně od náměstí se pak nalézá čtvrť Sa Gerreria. Jde o oblast, kam zamíříte, pokud vás láká noční život a zábava. Jednou z největších diskoték je Titos, podnik, kde seženete lahev v přepočtu klidně i za 70 000 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *