Maroko láká na údolí růží i sáňkování na písku

Co vidět v Maroku? My rozhodně doporučujeme údolí Dades, duny Erg Chebbii, průsmyk Tizi-n-Tichka nebo soutěsku Todra. A co tu můžete najít zajímavého?

The Dades Gorge – pohádkové místo pro milovníky růží

Údolí Dades je asi nejznámější atrakcí tzv. divokého Maroka, takže pokud vás láká spíše příroda, nesmíte si ho nechat ujít. Mnozí cestovatelé ho považují za jedno z nejkrásnějších míst v Maroku vůbec. Úžasné tmavě oranžové skály totiž při správných světelných podmínkách ostře kontrastují se zelenými stromy na jeho dně. Údolí Dades je známé také jako „Údolí růží“. V okolí května tu můžete narazit na četné plantáže damaškových růží, které zaplňují celé místo svou nezaměnitelnou a intenzivní vůní

Duny Erg Chebbii – za pouštní krásou a velbloudy

Magická písečná krajina v okolí Merzougy se táhne až do vzdálenosti 22 kilometrů, přičemž ty nejvyšší písečné duny tu mají až 150 metrů. Pravé tady si můžete užít třeba skvělý sandboarding nebo třeba sáňkování na písku. Oblíbenou atrakcí je také projížďka na velbloudech. Téměř povinným bodem programu by se mělo stát i nádherné pozorování západu slunce a přespání ve stanu v poušti v Tauern.

Průsmyk Tizi-n-Tichka – neopakovatelná cesta přes pohoří Vysoký Atlas

Cestování průsmykem Tizi-n-Tichka bude určitě nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kdo milují daleké výhledy. Silnice tu totiž v několika místech velmi ostře stoupá do svahu Tizi n’Tichka (2 260 m. n. m.). A můžete tu narazit i na sníh – v závislosti na ročním období.

Soutěska Todra – ráj pro horolezce

Nádherné strmé stěny této soutěsky se tyčí do výšky 150 metrů. Všem milovníkům horolezectví nabízejí zajímavé vícestupňové horolezecké trasy s různým stupněm obtížnosti. Na své si tu přijde úplně každý, bez ohledu na stupeň pokročilosti. A vede tudy i množství zajímavých turistických cest. Hra světla stínu dělá ze soutěsky Todra ideální místo pro fotografy.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *