Chorvatsko

Křivka se zvedá: Chorvati začínají se slevami

Letní dovolenková sezona již začala a Chorvati se na ni fakticky celý červen připravovali. Samozřejmě s vidinou ztracených zisků, případně alespoň částečnou kompenzací. Teď ale přicházejí velmi nepříjemné zprávy. Křivka nákazy koronavirem se poměrně solidně za poslední dny zvýšila, a tak začíná být patrný odliv zájemců o dovolenou v této pro Čechy zaslíbené zemi. Záhřebský Večernji list uvádí, že včera bylo zaznamenáno 81 případů nové nákazy koronavirem.

Chorvatsko na tom z hlediska nákazy není tak špatně, ale…

Ve srovnání s některými dalšími zeměmi na tom Chorvatsko z pohledu počtu nakažených není vůbec špatně. V celkovém žebříčku jej najdeme na 99. místě. Z cca 4 milionů obyvatel zemřelo na COVID-19 pouhých 69. Česká republika eviduje pětinásobně více zemřelých. Nervozita z křivky směřující nahoru je ale v Chorvatsku patrná. Nejvíce nakažených lidí žije v Záhřebu.

Chorvatsko

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Slevy začínají

Ač to zpočátku na žádná cenová zvýhodnění nevypadalo, nyní si už majitelé ubytovacích kapacit příliš vybírat nemohou. Aktuálně nabízejí slevy ve výši až 50 % a spousty dalších bonusů pro potenciální návštěvníky. Třeba takové slunečníky a lehátka zdarma nebo bezplatnou zábavu pro děti.

Doufání v částečnou záchranu sezony

Chorvati stále doufají, že zisky z letošní sezony zachrání, a to alespoň z 25 %. Na jadran letos zatím zamířilo něco málo přes půl milionu turistů. Dle tamního ministra pro místní ruch Gariho Capelliho aktuálně v Chorvatsku pobývá zhruba 300 000 cizinců. Chorvati chtějí více, ale optimismu ve tvářích jim nepřibývá. Už dokonce došlo i k slovní přestřelce mezi chorvatským a srbským tiskem. Tomu určitě nepomohl ani Novak Djokovič, který je za mešní ohnisko také odpovědný.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *