Falklandy

Galapágy najdete i na jižní polokouli – a nejde o omyl na mapě

Když se řekne Galapágy, představí si většina z nás ekvádorské souostroví tvořené 19 ostrovy, na nichž přežívá množství fascinujících živočichů, a kde nám příroda dokáže nabízet stále něco nového.

Ovšem velmi podobné místo najdeme i na opačném konci světa. Víte, kde leží Galapágy jižní polokoule? Možná tomu nebudete věřit, ale přesně takhle se říká Falklandským ostrovům. Nejde totiž jen o místo válečného konfliktu, ale také o opravdu pořádný kus ničím nedotčené přírody.

Tam, kde vám bude dělat společnost Mléčná dráha

Ve střední Evropě ji můžeme znát jen jako zajímavý pojem z učebnic zeměpisu. Ale právě na Falklandách najdeme jedno z těch míst planety, kde je znečištění světelným smogem minimální a kde se nám tedy hvězdy i planety představují v plné kráse.

Falklandy

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Má to ale háček. Pokud se sem vydáte během léta (tedy v době, když u nás panuje zima), zkrátí se noc jen na pár hodin. Musíte si tak vybrat, zda během této krátké doby raději nabírat síly na další den nebo se raději dívat na hvězdy.

Za tučňáky i velrybami

Zatímco Galapágy se aktuálně částečně uzavírají, Falklandy jsou otevřené turistům stále – nejvíce jich sem míří jen na skok z nedalekého Chile. Dobrodruhů, kteří by cestovali několik dní pouze po ostrovech, je jen málo. A na co se těšit?

Zejména na velké kolonie tučňáků. Pečují o mláďata, bojují o teritorium a určitě je nepřeslechnete. Rádi se vám ukáží i další mořští ptáci, a pokud zůstanete na pobřeží, můžete pozorovat i táhnoucí velryby a delfíny.

Ještě lepší však je půjčit si člun na vydat se jim vstříc. A nezapomeňte přitom objevit některý z krásných fjordů. Nemusíte se totiž za nimi vydávat jen do Norska, na Falklandách jich na vás bude čekat dost a dost.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *