Které destinace jsou pro Čechy oblíbené

Valencie

Přemýšlíte, kam letos vyrazit na vysněnou dovolenou? Inspirujte se destinacemi, do kterých nejčastěji vydávají ostatní Češi. Budete tak mít záruku kvality i perfektního zážitku, takže si dovolenou docela jistě užijete.

Asi nepřekvapí, že mezi TOP destinace patří ty, do kterých se takříkajíc létá za teplem. Jde o Španělsko a Egypt – a proč si zaletět právě sem? Podívejte se na šikovné tipy na místa, která tu lze navštívit.

Do země faraonů

Když se řekne zájezdyzájezdy za sluníčkem, vybavíme si Egypt pravděpodobně na prvním místě. A to je dobře, protože takhle země toho má opravdu hodně co nabídnout. Ve hře nejsou jen pouště, velbloudi a starověké památky – naopak. Navštívit můžete také moře – Hurghada je v tomto ohledu stálicí.

A šikovné zájezdy do Egyptazájezdy do Egypta umí zkombinovat obě možnosti trávení volného času najednou. Vezme vás za lenošením na pláži, ale neopomene nabídnout i několik fakultativních výletů po okolí, které vám umožní poznat místní památky tak, jak vám to žádný knižní průvodce nabídnout nemůže. A nebude chybět ani dobré jídlo nebo autentické suvenýry – stačí si jen vybrat. Jen opravdové památky z dob faraonů nečekejte – ty se v Egyptě prodávat nesmějí, a samozřejmě ani vyvážet.

EgyptEgypt: Foto Pixabay

Za mořem do Španělska

Další možností je výlet na jih Evropy, a to konkrétně do slunného Španělska. Pokud toužíte po památkách, zaujme vás zcela jistě Alhambra, která je perlou architektury inspirované Maury. Naopak pokud chcete poznat spíše přírodu, zamiřte do ValencieValencie, kde se nachází mimo jiné i vyhlášený biopark.

Toužíte po unikátní architektuře v tak trochu moderním pojetí? Pak by vám neměly uniknout zájezdy do Španělskazájezdy do Španělska směřující do Barcelony, kde se můžete na vlastní kůži setkat s výtvory slavného Antoni Gaudího – od Sagrada Familie až po park, zasvěcený právě jeho umění.

Zdroje info: cklub.cz, reflex.cz

Valencie: Náhledové foto Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.