Kuai a jiné lokality aneb kam se vydat na nejkrásnější místa na dovolenou?

Kauai

Do nedávna jsme měli možnost se podívat kam jsme jenom chtěli. Kromě toho, že přišel covid, který zavřel hodně dveří, také došlo k výraznému poklesu dostupných financí pro české obyvatele státu. I tak se občas naskytne příležitost, někam odcestovat. Využijte to…

Kauai

Dlouhé písečné pobřeží, vodopády, kávové plantáže a hula-hula tance. Tohle je prostě havajský ráj na ostrově Kauai, který je díky hoře Waialeale jedním z nejdeštivějších, a navíc nádherně zelených míst na zemi. Zdejší nedotčená krajina navíc přitahuje řadu výrobců. Na čtvrtém největším havajském ostrově se například natáčel film Jurský park. Mimořádným zážitkem je 16kilometrový výstup kaňonem Waimea podél pobřeží. Náhradou za tento náročný počin jsou nevídané výhledy a oceán. A když už mluvíme o oceánu, nezapomeňte si vzít surfovací prkno…

Singapur

Singapur
Foto: Pixabay

Jedli jste kraba na chilli? V tom případě byste měli navštívit Lví město. Patří mezi země s nejpozoruhodnější kvalitou života. Je to jedno z nejčistších a nejlépe uspořádaných míst v Asii. Pobyt v Singapuru si vyžádá určitou daň, ale nebudete toho litovat. Pokud rádi nakupujete, navštivte Plantation Road, kde objevíte ty nejluxusnější značky na světě. Projděte se po proslulé zátoce Marina Inlet a vyfoťte se s proslulou sochou Merliona, legendárního tvora s hlavou lva a tělem ryby. Energii načerpejte v některé z nedalekých botanických zahrad. Při návštěvě po setmění si budete připadat jako ve filmu Avatar.

Kapské město

Kapské město
Foto: Pixabay

Jste spíše vinaři? V tom případě se Kapské Město nesmí ztratit na vašem seznamu. Vinice jsou rozmístěny v údolích mezi horami, kde se vyvíjí odrůdy Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon a další… Nad městem se tyčí Stolová hora, na kterou se dá jít buď pěšky, nebo se dopravit lanovkou. Victoria and Alfred Waterfront jsou mezi návštěvníky dobře známé, kde se v místních restauracích podávají ty nejlepší steaky nebo ryby za ceny, které jsou ve srovnání s Evropou přijatelné.

Jeruzalém

Jeruzalém
Foto: Pixabay

Alespoň jednou za život byste měli navštívit toto neuvěřitelné náboženské město tří hlavních světových monoteistických náboženství. Tajuplné prostředí okolí lze jen stěží popsat. Kromě oblíbených bodů zájmu – Židovská čtvrť, Zeď nářků, Svatá hora, nenechte si ujít tradiční izraelské trhy Mahane Yehuda, které nabízí spoustu koření, zeleniny a zlata. Své putování zakončete na Via Dolorosa, křížové cestě a vnímejte soumrak na Olivové hoře. Neopomeňte se vykoupat v Mrtvém moři.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: