Katar

Lákavá destinace – Katar

Malá země, avšak o žádného turistického trpaslíka nejde. Katar je i přes svou malou rozlohu stále častější cílovou destinací mnoha turistů z celého světa. A není se čemu ani divit. Jde o bohatou zemi, takže služby pro turisty jsou na špičkové úrovni, je zde teplo, a hlavně je zde téměř nulová kriminalita. Z Prahy do této země funguje přímá linka a let trvá asi šest hodin. Pojďme se podívat, co vám Katar může nabídnout.

Zpestření tradičních destinací

Arabský poloostrov je obecně oblíbený. I u českých turistů. Jsou velkou konkurencí do nějaké doby dominujících karibských destinací, jako je Dominikánská republika. Nejvíce jsou navštěvované Spojené Arabské Emiráty, dále právě i Katar. Zpočátku šlo spíše o přestupní lokalitu pro ty, kteří cestovali do ještě exotičtějších krajin. V poslední době se však zvedá úroveň turistických služeb a míra investic do tohoto sektoru hospodářství Kataru. Investice zaznamenala hlavně metropole Dauhá, ale nevyhýbají se i okolním oblastem.

Letní klasika, ale i kultura

V Kataru můžete strávit dovolenou relaxací u bazénu v hotelu se špičkovou obsluhou, ale můžete zde narazit i na kulturní příležitosti. Například v Dauhá má světoznámý šejk Faisal své soukromé muzeum. Jako vášnivý sběratel shromažďuje například historické zbraně, artefakty, americká auta nebo třeba archeologické nálezy. To vše lze zde vidět. Toto však není jediná možnost pro milovníky zábavy a umění. Po celých oblastech jsou obrovské haly pro vyžití jak zábavou, tak poučením. Dalším lákadlem tak pro vás může být například Muzeum islámského umění. Opět se můžete kochat množstvím artefaktů. Například ze syrské Palmýry nebo Íránu.

Mistrovství světa ve fotbale už klepe na dveře

Ač si o výběru FIFA můžeme myslet co chceme, faktem je, že právě tato země bude v roce 2022 pořádat fotbalové mistrovství světa. A právě to zákonitě přiláká další a další turisty. Katařané začali stavět fotbalové stadiony téměř z ničeho, a proto půjde o první mistrovství světa, kdy budou všechny stadionu jen pár minut od sebe. Velkolepé stavby již teď udivují celý svět. Jedna nevýhoda tu ale je, a to jsou vysoké letní teploty. Proto také budou muset fanoušci a hráči navštívit kvůli této příležitosti Katar až na přelomu listopadu a prosince, kdy se bude turnaj konat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *