Las Vegas: Na své si zde přijdou i odpůrci hazardu

Do amerického města Las Vegas se můžete vypravit i tehdy, když vám kasina nic neříkají a doma si nesázíte ani Sportku, protože jste zapřisáhlými odpůrci hazardních her. Je zde totiž k vidění spousta dalšího, co uspokojí vaši touhu po poznání cizích krajů. Co tedy na vás v Las Vegas čeká?

Hazardní hry všude vůkol vás

Přestože oblast dnešního Las Vegas v Mohavské poušti byla osídlena již před více než 10 tisíci lety, historie města se začíná psát teprve v roce 1905, kdy zde byla založena malá osada. Se stavbou Hooverovy přehrady ve 30. letech minulého století, která se nachází asi 55 kilometrů od Las Vegas, souvisí rozvoj osady. Postupem času se z ní vyklubalo největší město státu Nevada a sídlo s nočním životem plným hazardních her a nekonečné zábavy. Kromě ní tu ale narazíte i na vynikající gastronomii nebo zajímavá místa a atrakce. Nemusíte se bát vzít s sebou do Las Vegas i děti, protože i ty si zde přijdou na své. Jen je třeba myslet na to, že do kasina s vámi jít nebudou moct.

Do Las Vegas raději v zimě a na jaře

Pro návštěvu Las Vegas si vyhraďte čas v období říjen až květen, kdy v něm není takové horko. Největší hice zde zažijete na přelomu července a srpna. To teploty běžně přesahují i čtyřicítku ve stínu. Jestliže hodláte trávit svůj čas jen v klimatizovaných kasinech a hotelech, tak vám to asi vadit nebude. Ale pro průzkum města a jeho okolí je lepší chladnější počasí. Procházet se rozehřátými ulicemi pod žhavými slunečními paprsky není dvakrát příjemné. V zimním období je průměrná teplota v Las Vegas asi 15 °C, takže na procházky úplně ideální čas.

Fontána Bellagio. Foto: Pixabay

Ruské kolo, hudební show zdarma a vynikající gastronomie

Las Vegas se pyšní vůbec největším ruským kolem na světě, které je větší než londýnské. V průměru má 168 metrů a je z něho krásný rozhled do širokého okolí. Na hlavním bulváru Strip před hotelem Bellagio se nachází jeden ze symbolů Las Vegas – fontána Bellagio, jež je součástí uměle vytvořeného jezera. Má 1 200 trysek, přes 4 500 tisíce světel a 213 reproduktorů. Vidět ji je hotový zážitek. Výhodou je, že vodní show provozovaná několikrát denně je zdarma. Do Las Vegas se ovšem jezdí i za špičkovou gastronomií. Svá jedlá díla zde předvádí nejznámější světoví kuchaři s michelinskými hvězdami na hrudi.

Zdroj info: wikipedie.cz

Las Vegas. Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.