ken2

Last minute do Keni – jaké může skrývat nástrahy

Zájezdy last minute jsou v poslední době velmi oblíbené. Ovšem některé země jsou pro ně méně vhodné než jiné. Například exotická Keňa. S čím počítat, pokud se se rozhodnete vyrazit na poslední chvíli?

Podívejte se, co je dobré vědět o vhodném ročním období, co si pohlídat při platnosti vašich dokumentů a na co se během výletu pro jistotu připravit.

Do období dešťů dorazit určitě nechcete

Ještě předtím, než začnete balit kufry a představovat si, jaká bude jízda přes savanu v džípu, zpozorněte. Myslete na to, že Keňa je zemí s poměrně dlouhými deštivými obdobími. Nejlepší měsíce na cestu sem jsou proto červen a období od prosince do března. Takže pokud narazíte na nabídku zájezdu do Keni last minute, ujistěte se, že datum odjezdu nespadá do období dešťů.

Jak je to s dokumenty a očkováním

Pamatujte si, že je vyžadováno tzv. pobytové vízum. Dostanete ho na místě v Keni. Pro jeho vydání je podmínkou platnost vaše ho pasu ještě minimálně 6 měsíců po datu předpokládaného návratu. A jaké nemoci na vás číhají v Keni? Zejména malárie nebo žlutá zimnice. O první se postarají antimalarika, ovšem ochrana proti zimnici vyžaduje vakcínu. Dalšími chorobami, které stojí za zvážení, jsou tyfus, tetanus, obrna, vzteklina a hepatitida A a B. Nebezpečím je také velmi rozšířené HIV, jakékoliv sexuální aktivity tedy rozhodně nejsou doporučeny.

Čím budete v Keni platit?

Platidlem je Keňský šilink. Jeden šilink získáme už za 0,22 Kč. Ovšem není třeba vyměňovat koruny za keňskou měnu v ČR. Lepší nápad je vzít si s sebou dolary nebo eura a vyměnit je na místě. A nezapomeňte si přibalit i nějaké další dolary v nejmenších bankovkách s sebou. Budou se vám hodit na dýška, které místní portýři nebo restauratéři vnímají jako samozřejmost. Naopak na platební karty se příliš spolehnout nelze, protože terminály často nefungují.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *