Letovisko Taba – zajímavý tip na dovolenou v Egyptě, odkud budete mít všude blízko

Taba je oblíbené letovisko nacházející se na Sinajském poloostrově v Egyptě, na hranici s Izraelem. Je známé svými krásnými plážemi, průzračnou vodou a ohromujícími přírodními scenériemi. Taba je skvělou destinací pro cestovatele, kteří hledají zajímavou dovolenou.

Město nabízí návštěvníkům řadu aktivit, včetně šnorchlování, potápění a windsurfingu. Korálové útesy v Rudém moři jsou obzvláště oblíbené mezi potápěči a šnorchlaři, protože jsou domovem široké škály mořského života, včetně barevných ryb, želv a dokonce i delfínů.

Kam se vydat

Kromě vodních sportů má Taba také několik historických a kulturních zajímavostí, jako je Faraónský hrad, který pochází ze 14. století, a pevnost Saladin, která byla postavena ve 12. století. Pojďme se na některé podívat blíže.

Hora Sinai

Taba je vynikajícím výchozím bodem pro návštěvu hory Sinai, nejvyšší hory v Egyptě. Mnoho turistů si užívá pěší túry po hoře a navštěvuje zdejší klášter sv. Kateřiny.

Starověká pevnost Faraonů

Nachází se nedaleko letoviska a je to jedna z nejstarších pevností v Egyptě. Pevnost je postavena na skalnaté plošině s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Foto: Pixabay

Zátoka Akaba

Záliv Akaba se nachází v blízkosti Taby a je populární pro potápění a šnorchlování. Pod vodou můžete vidět různé druhy ryb, korálů a jiných podmořských živočichů.

Monastýr sv. Kateřiny

Starobylý klášter, který se nachází na úpatí hory Sinai, je jednou z nejstarších křesťanských svatyní na světě. Monastýr je známý pro svou unikátní architekturu, umělecká díla a cenné rukopisy.

Celkově je Taba skvělou destinací pro cestovatele, kteří si chtějí odpočinout na pláži, prozkoumat podmořský svět a dozvědět se o egyptské bohaté historii a kultuře.

Zdroj: https://www.cestovinky.cz/clanek/egyptska-taba-letovisko-pro-poctivou-valecku-i-zazemi-pro-vylety-do-svate-zeme-nebo-k, https://egypt.vdetailech.cz/katalog-objektu/oblasti-rozdeleni-egypta/taba-oblast

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.