park4

Levné parkování u letiště – značky vás zavedou na pěkně mastná místa

Přemýšlíte, kde sehnat levné parkování u letiště? Pak se rozhodě vyhněte značkám s označením Parking free, kterých je v okolí letiště Václava Havla vážně požehnaně. Vypadají sice lákavě, ale jsou vlastně takovou pastí na turisty – a na vykulené majitele automobilů ze všech koutů naší vlasti.

Na co nenaletět, když hledáte levné parkování u letiště

Ono totiž slovíčko free na pěkně vyvedené modré ceduli obvykle značí jen informaci, že na parkovišti bude na váš vůz docela jistě místo. Aby taky nebylo, při těch cenách! Pětistovka na den? Žádný problém…

Jak snadno a rychle přijít o dvě kila za pět minut

Není problém tu najít dokonce parkoviště, kde musíte zaplatit dvě stovky jen za to, že jste tamtudy mohli projet. Jednoduše vám za autem zapadne závora a než jsem se rozkoukáte co a jak, uplyne pět minut určených pro průjezd, a vy budete muset obsluze vysolit dvě stovky, aby otevřela výjezd. Hádat se nebývá kdy, letadlo totiž nepočká. Tak pozor na to.

Levné parkování na letišti? Zapomeňte!

Člověk by řekl, že si letiště bude vážit svých zákazníků, kteří využívají jeho služeb a umožní jim někde v klidu a za symbolickým peníz ustájit jejich přibližovadlo. Bohužel to tak už ale není. Přímo před letištěm sice zaparkujete, ale jen na čtvrt hodinky a zdaleka na všude.

Skutečné free parkování (nejenom) pod širým nebem

A spoléhat se na takové podmínky ve světě, kde mívají letadla zcela běžně i vícehodinové zpoždění, je něco takového vhodné snad jen pro zaryté milovníky adrenalinu. V okolí Ruzyně se naštěstí dá zaparkovat celkem slušně, pokud víte, kde a jak. Namátkou je to třeba OC Šestka, volná parkovací místa v nové zástavbě Na Zličíně nebo Ulice U Prioru. Tam lze zaparkovat prakticky vždy. Vždy však hledejte pro své auto místo v předstihu – pro všechny případy.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

6 komentářů

 1. p Odpovědět

  Druhá věta druhého souvětí, myslí tím evidentně letiště Ruzyni.
  Zřejmě článek od někoho, kdo zaplatil ty dvě stovky za průjezd …

 2. Láďa Odpovědět

  Opravdu úžasná rada. Obyvatelé Zličína nemají potom kde zaparkovat, nakupující v šestce to samé. Komunikace okolo letiště jsou už tak plné, zákaz zastavení nikoho nezajímá, příkopy okolo silnic plné odpadků. Těch pár korun nikoho nezabije.

 3. MKU03375 Odpovědět

  Vždy, když jsem letěl z Ruzyně, tak jsem parkoval v parkovacím domě (nevím jak dnes, tenkrát to bylo „D“), jedno zda 1 nebo více dní, místo bylo vždy a za přijatelný obnos..

 4. Pavlína Odpovědět

  Co na to říct? Kamkoliv jedu, tak si snad zajistím základní věci, ne? Koupím si letenku, zarezervuji si hotel, zajistím si odvoz/parkování na letišti… A kroužit po okolních sídlištích ve strachu z toho, jestli bude někde volné místo, jak se dostat na nejbližší zastávku, to musí být přece hrozný stres 😀 Nebo že by to bylo součástí adrenalinové dovolené? 😀 My si vždy parkování rezervujeme dopředu, stejně jako ubytování. A už i na to parkování se v dnešní době dají najít srovnavače.. My používáme tento, protože je v něm možné rovnou provádět i rezervace a je celkem přehledný: http://www.parkingunit.com/parkovani-u-letiste-praha/ Pár stovek za dva týdny na hlídaném parkovišti je podle mě lepší než propíchnuté pneumatiky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *