Levné letenky

Levnější dovolená dnes není problém, stačí se jen porozhlédnout

Říkáte si, že na dovolenou do zahraničí dnes může jenom ten, co nemá hluboko do kapsy? Opak je pravou. I k moři se dnes můžeme podívat v podestě za pár tisíc. Nehledě na možnosti procestovat za podobnou sumu třeba celý svět. Stačí jenom vědět, jak na to. A jelikož největším výdajem u dovolených a cest obecně bývá doprava, zaměříme se právě na ni.

Cestujte letadlem. Vyplatí se to

Mnoho lidí je přesvědčených o tom, že nejpohodlnější a také nejlevnější cesta je spojena s vlastním automobilem. Je sice pravdou, že v případě velkého auta a party přátel se výdaje na benzin a poplatky dají rozpočítat, aby nebyly nijak vysoké. Pokud však cestujete v páru, obvykle se taková cesta nevyplatí. Zvláště v porovnání s tím, kolik stojí levné letenky. A nemusíme mluvit nutně jenom o destinacích, které jsou vzdálené. Využít leteckou dopravu, která bude levná, můžeme i v případě tolik oblíbených zemí, kam se řadí třeba:

  • Itálie
  • Chorvatsko
  • Bulharsko

Přímý let nemusí být vždy nejvýhodnější

Paradoxem je také to, že přímé lety nemusí vždy patřit mezi ty cenově nejvýhodnější. Sice jsou nejrychlejší, ale pokud vám přestup dobře navazuje, strávíte na své cestě třeba jenom 1 – 3 hodiny navíc. A to už se vyplatí obětovat proto, abyste ušetřili i několik tisíců korun. Najít ty správné kombinace spojů přitom nemusí být nijak složité. Pomohou Pelikán letenky, pomocí kterých si můžete jednoduše nastavit, odkud a kam chcete letět, a následně už počkat na nabídku možných letů. Důvodem nízkých cen je nejenom cenová politika konkrétních leteckých společností, ale třeba i volba odletového nebo příletového letiště. To vše může mít na výslednou cenu vliv.

Vyberte si ten správný termín

Pokud si v zaměstnání můžete vzít volno v podstatě kdykoliv, a nejste tak omezeni celozávodní dovolenou, je dobré poohlédnout se po informacích, kdy mohou být letenky nejvýhodnější. A rozhodně to nemusí být jenom období slabší sezony. Mnoho leteckých společností přichází třeba i v době července a srpna se zajímavými akcemi, díky kterým lze ušetřit i několik desítek procent. Stačí jenom uskutečnit cestu v termínu platnosti dané slevy.

Nízkonákladové společnosti jsou hitem

Na co jsme se ještě nezaměřili, to je konkrétní typ letecké společnosti. Těch existuje po celém světě na několik desítek. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme poohlédnout se po těch nízkonákladových. Třeba takové levné letenky do Londýna mohou vyjít na cenu, který se pohybuje okolo tisícikorunové hranice. A to mluvíme o letu z Čech a o zpáteční letence. Když k tomu přidáme možnost mít k dispozici až dvě kabinová zavazadla, je více než jasné, jakou formu dopravy bychom měli v případě zájmu zvolit! Proto ani vy neváhejte a zkuste si svou dovolenou naplánovat sami. Uvidíte, jak výhodné to může být!

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *