Pizza bez masa

Lyon v šoku: Starosta dětem nařídil obědy bez masa

Když bychom ve Francii hledali nějaké město proslulé masem, rozhodně bychom narazili na Lyon. Paradoxně právě jeho nynější starosta rozhodl, že obědy podávané žákům budou bezmasé. A oficiální zdůvodnění? Plnění poměrně přísného zdravotního protokolu. Kritika přichází z mnoha stran, dokonce i od ministrů francouzské vlády.  

Ideologie na talíř nepatří

Přesně takto se vyjádřil francouzský ministr zemědělství Julien Denormandie. Pro některé žáky představuje právě jídelna jediný prostor, kde si mohou maso vůbec dopřát. Tamní opozice také při vyhlídce, že by žáci měli konzumovat pouze bezmasou stravu, zrovna dvakrát nejásá. Tento způsob alternativy obecně považuje za nepřístojný, Podle republikánské poradkyně Béatrice de Montille dochází pouze ke zneužívání moci v rámci ekologického smýšlení vedení radnice.

Mrkev a brokolice

Mrkev a brokolice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Rychlejší výdej obědů

Tento důvod pro zavedení vegetariánské stravy uvádí deník La Depeche. V jídelnách nebude taková fluktuace studentů, kteří rychle opustí veřejný prostor. Dostojí se tak restrikcím v důsledku koronavirové situace. Aktuálně si mohli školáci dopřát luxusu výběru ze dvou jídel. Nikdo nyní nevysvětlil, proč se ustupuje zrovna od jídla, jehož součástí je maso.

Radnice se hájí

Hovoří samozřejmě o dočasném kroku. Jinak starosta zmiňuje, že vejce a ryby zůstávají součástí jídelníčku. Vyváženost tak dle jeho slov zůstane zachována. Jinak je třeba podotknout, že ke stejnému kroku se na jaře letošního roku odhodlal i předchozí starosta tohoto města. Jinak chtěl současný starosta zavést takzvaný genderový rozpočet, kdy jsou položky paušalizovány dle pohlaví. Jeho strana zelených mimo jiné odmítala 5G síť.

Pizza bez masa: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *